A tömeg a Kossuth téren követelte a CEU-szerződés aláírását valamint mindenfajta felsőoktatási és kutatási cenzúra eltörlését.
November 24-re újabb tüntetést hirdettek a CEU és az egész magyar felsőoktatás mellett. Néhány nappal korábban, november 14-én „szolidaritási napot és információs sztrájkot” tartottak az ELTE Társadalomtudományi Karának oktatói, ezzel tiltakozva a genderszak betiltása ellen. A program végén eldöntötték, hogy támogatóként csatlakoznak az önszerveződő hallgatói csoport , az I stand with CEU által szervezett demonstrációhoz november 24-én.
A tüntetők azt követelték, hogy a kormány írja alá a CEU-szerződést, szüntessen be minden felsőoktatási és kutatási cenzúrát, valamint biztosítson minőségi, hozzáférhető, független és megfelelően finanszírozott oktatást és kutatási lehetőséget.
A résztvevők a Fővám téren, a Corvinus Duna-parti bejáratánál gyülekeztek, a téren fél órával a tervezett indulás előtt már több százan voltak, a hangulat valamivel élénkebb volt a megszokottnál.
A gyülekező tömegben a Rythm of resistance dobos tiltakozó csoport igyekezett fokozni a hangulatot és az elszántságot. Tagjaik egy része CEU-s diák.
Az egyre növekvő tömeg vegyes, diákok is nyugdíjasok is tüntettek. A hangszórókból Revolution disco szólt, többen táncra perdültek.
Pár perccel délután 3 óra után a menet elidult a Kossuth térre. A tüntetők menet közben érintették az ELTE BTK, a CEU és az MTA épületét is.
Az ELTE épülete előtt a szervezők a genderszak megszüntetéséről beszéltek, és hangsúlyozták, hogy az egyetem diákjai is kiálltak a tüntetés mellett. A tömeg a Múzeum körúton az Astoriától egészen a Nemzeti Múzeumig állt. A CEU előtt is kisebb pihenőt tartottak a tüntetők, a beszédekben elhangzott, hogy az egyetem elüldözése kizárólag a kormányzat felelőssége. "CEU must stay, Orbán must go!" azaz
a CEU-nak maradnia, Orbánnak mennie kell!
- kántálta a tömeg.
A tömeg az MTA épületénél már nem állt meg, hamarosan beértek a Kossuth térre, ahol elsőként Tamás Gáspár Miklós filozófus mondott beszédet. Hangsúlyozta, tiltakozni kell a társadalmi nemek szak betiltása és az "egyetemi professzorok feljelentésére bujtogató szélsőjobboldali szennysajtó" ellen, de ugyanúgy a rabszolgaságba sújtó munkaügyi törvénymódosítás ellen is. Szerinte ez az az út, amin haladni kell, még ha hosszú is.
Kövér-Van Til Ágnes, az ELTE társadalmi nemek tanulmányának igazgatója arról beszélt: a szak betiltása csak egy lépés a felsőoktatás 2010-ben megkezdődött lezüllesztésében, de fontos lépés, mert ez a szak fontos kérdésekkel foglalkozott: miért keresnek kevesebbet a nők ugyanazért a munkáért, miért kapnak kevesebb nyugdíjat és miért a nőkön kérjük számon a gyerekvállalás kérdését. Hangsúlyozta, jelenleg ismét csökken a felsőoktatásban tanulók aránya.
Ez az ország elhitte 1989-ben, hogy a tanulás a felemelkedés útja. Most azt hallja, hogy tévedett?
- tette fel a kérdést.
Molnár Via corvinusos diák az egyetem átalakításáról beszélt, azt mondta: az intézmény nem tájékoztat rendesen, és azzal nyugtatja a diákokat, őket ez a fordulat még nem érinti. Szerinte azonban igenis kell aggódni, mivel az, hogy a CEU-t elüldözik, az ELTE-t ellehetetlenítik és a Corvinust elitegyetemmé teszik, mind egy irányba mutat. Orbánt idézi, aki régen arról beszélt, oktatni szeretne, nem politizálni.
Ne hallgassatok Lánczi Andrásra: legyetek szolidárisak!
- zárja beszédét.
Szűcs Zoltán Gábor, az MTA munkatársa arról beszél, aki kiáll tiltakozni, nincs sok esélye, hogy elér valamit. De sokat jelent azoknak, akik egyetértenek vele: jelzi, nincsenek egyedül. Hangsúlyozza: nem marad ez a hatalom örökké, és akkor készen kell állni a hatalmas munka elvégzésére.
Szijártó Imre, a CEU hallgatója szerint senkinek sem szabadna úgy gondolkodnia, hogy a tüntetés nem változtat semmin, ugyanis az emberek nem engedhetik, hogy "az abnormalitás teret nyerjen a normalitás felett", vagy hogy a kormányzat nemzetközi bűnözőket (Szijártó itt Nikola Gruevszkire gondolt) fogadjon be rászorulók helyett.
Az utolsó beszéd után a szervezők bejelentették, hogy elfoglalják a Kossuth teret: egy héten keresztül zajlanak majd a programok a Parlament előtt, lesznek, akik mindvégig itt sátoroznak majd.