Itthon hvg.hu 2018. október. 08. 18:56

Mire elég 45 gyermekpszichiáter?

Ungár Péter LMP-s országgyűlési képviselő tett fel írásbeli kérdést Kásler Miklós emberierőforrás-miniszternek arról, hány pszichiáter dolgozik állami alkalmazásban az országban.

Kásler helyett Rétvári Bence válaszolt, aki azzal nyitott, hogy a kormány 2010 óta kiemelt figyelmet fordít arra, hogy megfelelő számú és felkészültségű dolgozó álljon rendelkezésre az egészségügyi intézményekben. Ezután hosszan írt arról, hogy mi mindent vittek véghez a bérfejlesztés és a munkafeltételek javítása területén. Kijelentette azt is, hogy

"Magyarország Kormányának pozitív intézkedésekkel sikerült az elvándorlási tendenciákat az utóbbi években jelentősen mérsékelnie".

Ungár kérdésére végül az utolsó mondatban válaszolt, e szerint Magyarországon az állami fenntartású intézményekben főállásban

  • 403 pszichiáter,
  • 45 gyermekpszichiáter,
  • 251 klinikai szakpszichológus
  • és 1180 pszichiátriai szakápoló dolgozik.

Májusban, gyereknap előtt írtunk arról, hogy lesújtó jelentés látott napvilágot a magyar gyerekek mentálhigiénés állapotáról. A riportot – amelynek témája volt egyebek mellett a gyerekszegénység, a gyerekbántalmazás és a fogyatékkal élők megkülönböztetése is – a Hintalovon Gyermekjogi Alapítvány készítette, s kiderült belőle, hogy Magyarországon mindössze 40 gyermekpszichiáter dolgozik.

Nem tudni, hány gyerek küzd depresszióval. Az mindenesetre tény, hogy minden második héten öngyilkos lesz egy kamasz"

– írtuk akkor.

Ha ön is úgy érzi, segítségre lenne szüksége, hívja a krízishelyzetben lévőknek rendszeresített, ingyenesen hívható 116-123, a 06 80 810-600 vagy 06 80 820 111 telefonszámot, vagy írjon emailt erre a címre: sos116123@gmail.com. Amennyiben másért aggódik, ezt az oldalt ajánljuk figyelmébe.

Hirdetés
hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 06. 19:30

„Nem tudtam, mi a baj velem” – sok nő számára jött el a megváltás azzal, hogy kiderült, az ADHD nem válogat a nemek között

Bár úgy tűnhet, hirtelen mindenki figyelemzavarral küzd, a nők a valóságban gyakran aluldiagnosztizáltak és -kezeltek, ha ADHD-ról van szó. Ennek rengeteg oka van, az egyik az, hogy esetükben a tünetek radar alatt maradnak, ők pedig csendben szenvednek, és igyekeznek megküzdeni az elvárásokkal, amelyek az iskolában, majd a munkahelyen, illetve családban nehezednek rájuk.