A Hit Gyülekezetének vezető lelkésze, az ATV tulajdonosa levélben kritizálja a Sargentini-jelentés állításait. Sorosozástól sem mentes írásában azt állítja például, nem gyűrte maga alá a Fidesz a médiát, Merkel német kancellár pedig katonai uralma alá vonná Magyarországot.
Németh Sándor a nemzetközi evangéliumi-karizmatikus mozgalom vezetőinek írt levelét a Hit Gyülekezetének lapja, a Hetek pénteki száma fogja megjelentetni, de annak tartalmát a kormánypárti Pesti Srácok előzetesen ismertette. Németh ebben azt írja: a Sargentini-jelentés nagyon sok hazugságot tartalmaz, és bár az emberi jogokkal kapcsolatos kritikáknak van némi valóságalapjuk, az idevonatkozó kormányzati intézkedéseket mindenki a világnézete alapján ítéli csak jónak vagy rossznak.
Németh szerint meg lehet fogalmazni kritikákat a magyar média helyzetével szemben, az azonban nem igaz, hogy a Fidesz felszámolta volna a szólásszabadságot, vagy maga alá gyűrte volna a teljes sajtót. Szerinte Merkel központilag irányított tömeges migrációt szervezne Európába, és német dominancia alá helyezné a bevándorláspolitikát, azaz Magyarországot német katonai megszállás alá vonná, és gyarmati helyzetbe taszítaná.
Németh Sándor fél attól is, hogy az Unió egy birodalommá fog alakulni, és a Szovjetunióhoz hasonlóan uralma alá akarja hajtani Közép-Kelet-Európa országait. Németh Sándor Judith Sargentinit harcos anticionistának és a modern antiszemitizmus harsány képviselőjének nevezi, aki Izraelt apartheid államnak minősítette.
Németh Sándor a kormányéhoz nagyon hasonlóan vélekedik Soros Györgyről is, szerinte ő és a háttérhatalmak azért dolgoznak, hogy megakadályozzák az antiglobalista, bevándorlásellenes, nemzeti és keresztény politikai erők megerősödését Európában. Szerinte Soros hálózatának emberei neki is láttak "ennek az ukáznak a végrehajtásához".
Németh végül, de nem utolsósorban kettéosztja levelében Európát a bevándorláshoz való hozzáállás alapján: mint írja, a kelet-európai országok Nyugat-Európával szemben nemzeti önállóságuk megőrzését szeretnék, jobban ragaszkodnak keresztény tradícióikhoz, és elutasítják az ultraliberalizmust.
Helyesnek tartja azt is Németh, hogy a magyar alaptörvényben a tradicionális házasság definíciója szerepel, és a hagyományos családokat részesítik támogatásban, illetve hogy nem engedélyezik a melegházasság különböző formáit.