Itthon MTI 2018. szeptember. 07. 19:12

A Baross utcában terjeszkedik az EMIH egyeteme

Hittudományi kart, valamint óvodapedagógus- és tanítóképzést is akarnak indítani.

Több új kart, új szakokat és új campust is tervez a tavaly októberben az Egységes Magyarországi Izraelita Hitközség (EMIH) fenntartásába került és Milton Friedman nevét felvevő korábbi Zsigmond Király Egyetem – hangzott el az intézmény tanévnyitója előtt tartott sajtótájékoztatón pénteken Budapesten.

Köves Slomó, az EMIH vezető rabbija elmondta: a jelenlegi szakokat megtartva részben átstrukturálják a képzést, elindítják a pedagógusképzést és lesz hittudományi kar is. Elmondta: a magánegyetem 2017-es megvásárlásával a céljuk az volt, hogy – a Pázmány Péter Katolikus Egyetemhez és a Károli Gáspár Református Egyetemhez hasonlóan – a zsidó közösségnek is legyen olyan felsőoktatási intézménye, amely "az egyházi értékek bázisán" állva színvonalas és sokrétű világi oktatást is tud nyújtani.

Mint mondta, a hittudományi kar részben szeretné kielégíteni a zsidó közösség belső igényeit, így lesz rabbiképzés, de céljuk az is, hogy a világi érdeklődök megismerkedhessenek a sok ezer éves zsidó hagyománnyal és tudománnyal.

Azt is elmondta, hogy az egyetem egy VIII. kerületi campussal is bővülni fog. A Baross utcai épület másfél éve van az EMIH tulajdonában, negyvenfős előadója, valamint több tanterme is van.

Szatmári Péter, az egyetem megbízott rektora arról beszélt, hogy innovatív képzésben gondolkodnak, amely a gazdasági informatika és a gazdasági képzések területén is elsősorban a piacra figyel.

A pedagógusképzésen belül az óvodapedagógus- és a tanítóképzést indítják el elsőként, hiszen e szakmákból van a legnagyobb hiány – mondta az intézmény rektora.

Úgy fogalmazott, külföldi egyetemekkel együttműködve rövid távon szeretnének a legjobbak közé kerülni nemcsak hazai, hanem nemzetközi szinten is.

A Budapest III. kerületében található Zsigmond Király Egyetemet 2017 októberében vásárolta meg az EMIH, az intézmény hivatalosan idén júliusban vette fel Milton Friedman Nobel-díjas közgazdász nevét.

Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.