Még e hónapban megkezdődhet a Városligetben egy újabb múzeumépület felhúzása, a Zene Háza 2020 végén nyitja meg kapuit a tervek szerint.
Épül már a Néprajzi Múzeum és a szomszédos mélygarázs is, folyik az Olof Palme Ház rekonstrukciója, a kutyás élményparkot pedig már át is adták a használóknak, mondta el szerdai sajtótájékoztatóján Baán László, a Liget-projekt miniszteri biztosa. Augusztus végéig pedig megkezdődik a Fudzsimoto Szu által tervezett Magyar Zene Háza építése is a Városligetben. Az oktatási, múzeumi intézményként és koncerthelyszínként is szolgáló épület 2020 végén nyithatja meg kapuit.
Batta András, a Magyar Zene Háza szakmai munkacsoport vezetője hozzátette: a Hungexpo irodaházak helyén felépülő új intézmény állandó kiállítása interaktív módon mutatja majd be a zene működését, valamint átfogó zenetörténeti képet ad a látogatónak, az első időszaki tárlat pedig a magyar könnyűzene elmúlt évtizedeit tekinti át.
Az épületben helyet kap egy "hangdóm", egy koncertterem, egy előadóterem, zenepedagógiai termek és egy digitális könyvtár, mellette pedig szabadtéri színpadot is kialakítanak.
Elkerített építkezések, leharcolt parkok - így néz ki a Városliget drónfelvételeken
Megnéztük, hogy áll a választások előtt a Liget-projekt. Magas, fekete kerítésekkel körülvett építkezéseket találtunk mindenfelé, ezért drónfelvételeket készítettünk az éppen folyó munkákról. Eddig csak a legkevésbé népszerűtlen építkezések kezdődtek meg, azok sem sokat haladtak.
Városligeti zeneház helyett a lerohadó zeneoktatásra költenének
A Magyar Zene Háza leginkább az MMA érdekeit szolgálja, a grandiózus, milliárdokat felemésztő komplexum létrehozásához több tucat fát kell kivágni, miközben a zenetanárok málló, penészes termekben oktatják diákjaikat rossz hangszereken - erre hívja fel a figyelmet egy zenészek által támogatott Facebook-csoport, amely petíciót is kiadott.