Itthon hvg.hu 2018. július. 06. 16:33

Jön a Pride, a kormány több cégtől is példát vehetne

A Nyitottak vagyunk nevű kezdeményezésben részt vevő cégek vezetők és munkatársai idén is ott lesznek a Budapest Pride-on.

Idén is több mint 100 cégvezetővel készül a Budapest Pride-ra a Nyitottak vagyunk kezdeményezés, a vezetők várhatóan összesen több mint kétezezer kollégájukkal együtt vonulnak majd. Az akciót először tavaly hirdették meg, hogy a vezetők ebben a formában is ki tudjanak állni kollégáik és amellett, hogy csak a tetteik alapján ítéljék meg őket, tekintet nélkül bármi másra.

Idén is vannak új csatlakozók: a Nyitottak vagyunk alapítói mellett olyan ismert világmárkák magyarországi vezetői is részt vesznek a felvonuláson, mint a Citi, BlackRock, Diageo, Eaton, Morgan Stanley, Nielsen, Procter&Gamble, Converse. Közösségi irodák, divattervezők, informatikai cégek, építesz irodák is vannak az újak között. Az eddig nem csatlakozott cégek vezetői egyébként szombat reggelig a nyitottakvagyunk.hu-n még regisztrálhatnak.

Magyarországon ma már több mint ezer cég és szervezet vallja, hogy nemcsak helyes, hanem üzletileg is megéri, ha kollégáikat kizárólag a tetteik és a teljesítményük alapján értékelik. Nemzetközi kutatások is alátámasztják ennek jelentőségét, a BCG egy friss felmérése például arra mutatott rá, hogy egyértelmű a párhuzam a cégeken belüli sokszínűség és az innováció között, a sokszínű cégek ráadásul üzletileg is eredményesebbek.

Tavaly először vonult együtt több mint 100 cégvezető a Pride-on, és kísérte kollégájukból álló csapatát a felvonuláson.

A Nyitottak vagyunk mozgalom ötödik éve dolgozik azért, hogy megmutassa: megéri nyitott céget, szervezetet építeni. 

A Nyitottak Vagyunk közösségi kezdeményezést 2013 nyarán alapította a Prezi, az espell és a Google – emlékeztettek a cégek pénteken közzétett, közös közleményében.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.