Itthon hvg.hu 2018. május. 31. 12:10

Három éve titkolja a Klebelsberg Központ, hány tanár nem kapott időben fizetést

Három éve küzd azért az Átlátszó, hogy a Klebelsberg Központ nyilvánosságra hozza végre a tanárfizetések csúszásával kapcsolatos adatokat, pedig jogerős ítélet is van már. A portál szerint a Klik ezzel közérdekű adattal való visszaélést követett el.

A tanári fizetések csúszásáról szeretett volna információkat kapni egy három évvel ezelőtti eset idején az Átlátszó, de még a jogerős ítélet után másfél évvel sem kapták meg az adatokat a Klebelsberg Központtól, egykori nevén a Kliktől. Most feljelentették őket.

Az ügy 2015-ben kezdődött, ekkor közérdekű adatigénylést nyújtottak be a Kliknek, 30 napos teljesítési határidővel. Semmi nem történt, ezért még abban az évben, néhány hónappal később beperelték őket.

2016. február 10-én a második tárgyaláson együttműködőnek mutatkozó szervezet megígérte, március végéig kiadja az adatokat. De ebből sem lett semmi, az ÁO szerkesztői ezért személyesen mentek be a Klik irodájába, hogy érdeklődjenek adatok felől.

Túry Gergely

Itt Magda Balázs biztonsági vezető – aki az adatok kiadásáért is felelős a lap szerint – azonban nem az adatokat, hanem taktikai visszavonulását mutatta be, ugyanis egy hátsó lépcsőn elmenekült. A lap ezért újabb pert indított.

2016 júniusában elsőfokon nyertek a Klik ellen. Bár a szolgáltató részéről fellebbezést nyújtottak be, azt is későn, így a végzés 2017 januárjára jogerőre emelkedhetett. Csakhogy a lap azóta sem kapta meg az adatokat, ezért idén május 30-án feljelentették őket.

Az Átlátszó azt írja, A Klik azzal, hogy nem adja ki az adatokat, megvalósította a “közérdekű adattal visszaélés” tényállását, amely vétségnek minősül, és a felelős akár két évig terjedő szabadságvesztéssel is büntethető.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.