Itthon hvg.hu 2018. március. 09. 12:05

Nyugtaadási ügy: Szatmáry Kristóf nem válaszolt a kérdésekre, csak személyeskedett – videó

A 24.hu munkatársai megpróbálták megkérdezni nyugtaadási ügyével kapcsolatban a fideszes Szatmáry Kristófot egy XVI. kerületi fórum előtt. A képviselő konkrét kérdésekre nem válaszolt, pedig többször megkérték erre. Inkább az újságírókat osztotta.

„Amit ön és néhány kollégája csinál, azt én nem nevezném újságírásnak” – mondta Szatmáry Kristóf, miután a 24.hu újságírója megmutatta neki az ügyészség levelét, amelyben benne van: az ügyészség igazoltnak látta, hogy a képviselő családi cégének zöldséges üzletében többször nem adtak nyugtát a vevőknek vásárlás után.

A fideszes politikus állította: az újságíró Vajda Zoltán politikai aktivistája volt a XVI. kerületben, emiatt mint újságírónak, nem is válaszolhatna neki.

„Amit velem és a családommal csináltak, az az „etikai újságírástól” olyan messze van, mint Makó Jeruzsálemtől” – mondta még a képviselő, majd otthagyta a stábot. A politikus bizonyára etikus újságírásra gondolt.

A 24.hu munkatársai megpróbálták újra szóra bírni Szatmáry Kristófot, aki ismét nem válaszolt a nyugtaadással kapcsolatos kérdésre, hanem ehelyett arra panaszkodott: szerinte méltatlan, amit vele csinálnak, illetve próbálta kioktatni az újságírókat, hogy „van az újságírásnak egy minimuma”.

A 24.hu írta meg korábban, hogy Szatmáry Kristóf családi cégének zöldségüzletében többször nem adtak nyugtát a vásárlóknak. A lap videófelvételeket is közzétett erről. A fideszes politikus szerint a felvételek hamisak. A hírportál többször próbálta szóra bírni a képviselőt, de sosem nyilatkozott a lapnak. Szatmáry Kristóf a 24.hu cikkei után egyébként kiszállt a családi cégből, így abban már csak édesanyja és testvére tulajdonos.

Hirdetés
Zhvg hvg.hu 2024. november. 27. 16:00

zCast: Az akkugyárhatalom, ahol a hatóságok és a gyárak együtt állnak szemben a helyi polgárokkal

Megpróbáltuk sok nézőpontból körbejárni az akkugyárhatalommá válás meglévő – és várható – kockázatait és előnyeit, amihez Éltető Andrea közgazdász volt segítségünkre. Hány gyár épült és épülhet még? Mikortól válhat a lakossági energia- és vízigény kárára az víz- és energiazabáló iparág? Mennyire piszkosak a tiszta közlekedéshez szükséges gyárak? Vajon tudnánk jobban csinálni, mint ahogy most megy, és egyáltalán megéri ez az egész? Gyere velünk, és megtudhatod.