Itthon hvg.hu 2018. március. 09. 06:57

Németh Szilárd elmondta, miért kell tetőfedőnek menni egyetem helyett

A Fidesz alelnöke a pétfürdői előadásában jutott el a migráció témakörétől a tetőfedőkig.

Választás 2018
Friss cikkek a témában

Messziről indította Németh Szilárd a gondolatmenetet: azt ragozta hosszan, hogy az európaiakat leszoktatták arról, hogy dolgozzanak, ezért mondják többen, hogy szükség van a bevándorlókra, ami a Fidesz szerint nonszensz.

"Mindenkinek egyetemet meg főiskolát kell végeznie, különben nem ember. De olyan egyetemek és főiskolák vannak, hogy annyit ér némelyik, mint vászontarisznyán a lakat. Avval nem lehet elhelyezkedni"

– mondta Németh, és a közönség soraiból egyetértettek vele, egy úr hangosan megjegyezte: "pontosan!"

A Fidesz alelnöke folytatta:

"magasbanéző diplomával nem lehet elhelyezkedni, ne vicceljünk már. Ehelyett mondjuk egy tetőfedő mennyivel jobban jön. Attól, mert valaki tetőfedő, még nem hülye, meg kulturálatlan ember, hanem végzi a munkáját. Olyan munkát, amit te komám nem tudsz elvégezni a professzori székből. Ez a helyzet. És ebből meg lehet élni."

Azzal folytatta, Trump most ezt csinálja vissza (már hogy ne mások dolgozzanak az emberek helyett). Azt vélhetően elfelejtette, hogy Magyarországon több külföldi cég is van, a bérek pedig alacsonyabbak, mert ezzel folytatta:

"amikor kiviszi a tőke a pénzt az országból és máshol dolgoztat, akkor nemcsak azt kockáztatja, hogy silányabb lesz a termék, amit megcsinálnak, hanem azt is, hogy a bentlévők itt maradnak."

Újból elmondta, hogy az emberek elfelejtettek dolgozni, "nem úgy képzik őket, nem olyan a fegyelmük".

A gyárban 6-kor ott kell lenni, el kell kezdeni a termelést, a városi "kocsmalakó" vagy ilyesmi nem szokott ehhez hozzá, "abból nehéz lesz melós embert csinálni".

A vonatkozó rész 17 percnél kezdődik.

Hirdetés
hvg360 Serdült Viktória 2025. január. 07. 09:30

Laczó Adrienn, lemondott bíró: Dermesztő hatás nyomja rá a bélyegét az egész bírói szervezetre

„Az ember csak akkor veszi észre, hogy nem kapott levegőt, amikor felbukkan a víz alól” – mondja Laczó Adrienn volt bíró, aki januártól egy ügyvédi irodában dolgozik tovább. A Fővárosi Törvényszék Büntető Kollégiumának egykori tanácselnöke szerint a bírák közül egyre többen érzik, hogy olyan nyomás nehezedik rájuk, ami nem megengedhető. Hogyan nyilvánul meg ez a nyomás, és volt-e bármilyen hatása a bírák kiállásának? Miért volt szerinte mélyen sértő az új OBT-elnök nyilatkozata a „zavaró hangokról”? HVG-portré.