Kovács Zoltán szerint a Guardian újságírója nem tartotta be a játékszabályokat a Kormányinfón, ezért nem panaszkodhat, hogy nem kapta meg a szót, amikor megkaparintotta a mikrofont. És különben is: elfogult a kormánnyal, hitelteleníti a lapját – bár az nem egyértelmű, hogy ettől miért nem kérdezhetett.
Viszonylag nagy port kavart fel, hogy a 109. Kormányinfón Kovács Zoltán nem adta meg a szót Dan Nolannak, a Guardian újságírójának, majd kis vita bontakozott ki közöttük, aminek a végén Kovács azzal fenyegette meg a brit lap munkatársát, hogy kivezetteti a teremből. A kormányszóvivő most a blogján mondja el a véleményét az esetről. Igen, a szabályok Önre is vonatkoznak, kezdi mondandóját, ismerteti az eseményt, majd egy gifet is, amelyen látszik, hogy Nolan elveszi valakitől a mikrofont, nem adta neki meg a szót Kovács.
A kormányszóvivő ezen sajnálkozik, bezzeg régen még tudták az újságírók az illemet, megpróbáltak objektívek lenni, és nem aktivistának, hanem újságírónak tűnni. Márpedig Nolan olyan volt, mint egy partizán, állásfoglaló pártos médiamunkás. A New York Times – szintén nem képes objektíven tájékoztatni Magyarországról Kovács szerint – kiadott egy olyan direktívát, amely szerint a munkatársaknak tartózkodni kell a nagyon véleményes állásfoglalásoktól – ez ugyanis az egész lap hitelességét fenyegeti. Márpedig Nolan Twitterje tele van az Orbán-kormányon poénkodó bejegyzésekkel.
Eddig a blogbejegyzés. Kovács arról nem beszél, hogy később miért nem adta meg a szót Nolannek, és a kormánypárti sajtó részéről felbukkanó pártosság hogyhogy nem zavarja.
Kovács ma már egyszer elmondta, hogy Magyarország ellen összehangolt sajtótámadás folyik külföldről, és az újságírók helyére politikai aktivisták kerülnek egyre többször.