Till Attila nem a Tények miatt szégyelli magát, és nem szeretne egy életen át a közéleti viták labirintusában bolyongani, ahonnan jelenleg nincs kiút. Tudja, hogy ez helytelen gondolkodás, szokott is rajta rágódni.
Till Attila műsorvezetőt a 168 Órában kérdezték arról, jelenlétével nem legitimálja-e azt, ami a Tv2 hírműsoraiban folyik, mire azt mondta, a tévé, mint bármelyik kereskedelmi tévé, sokszínű katyvasz.
"Szerintem hibás megközelítés, hogy egy ilyen médiumot minden műsorával együtt azonnal beerőszakolunk egy kétosztatú politikai térbe. Amit én csinálok a Tv2-n, annak nincs politikai relevanciája, ráadásul a magánéletemben sem foglalkozom sokat politikával, mert nem érdekel, sőt inkább riaszt. Azt érzem, a függetlenségemet semmilyen módon nem befolyásolja, hogy milyen hírek mennek le a Tényekben. Ha szégyellem magam valamiért, az nem a Tv2 hírműsora, hanem az, hogy miért nem foglalkoztat engem jobban a politika és a közélet."
Szerinte azzal, hogy a csatornán van műsora, csak annyi derült ki róla, hogy a pop, a mainstream a személyisége meghatározó része. Szerinte inkább abban van felelőssége, hogy mit kezd a saját életével.
"Nem vagyok élharcostípus, nem tudom az életemet feltenni arra, hogy folyamatosan társadalmi célokért küzdjek. Nem arról van szó, hogy ne érdekelne az egyén és a társadalom konfliktusa, ám ezt alapadottságnak tekintem, a filmjeimben és a magánéletben is foglalkoztat, de sokkal inkább az emberi kapcsolatok, az érzelmi helyzetek izgatnak."
Arra a felvetésre, hogy vannak műsorvezetők – például Sebestyén Balázsék Andy Vajna rádiójában –, akik közéleti témákban is megszólnak, nekimennek a Soros-konzultációnak, Till Attila azt mondta, ez alkati kérdés és nem gyávaság. Politikai ügyben ő soha nem szólalt meg, és a műsora sem olyan, ahol ennek helye lenne. Az utolsó közéleti szereplése a marihuána legalizálásáért tartott tüntetésen volt, ami fasiszta-antifasiszta összecsapássá fajult cigányozással, zsidózással, ám a baloldali-liberális médiumok híradóiból kimaradt az összes balhé, az ellentüntetőket kulturált társaságként mutatták be. Till szerint nyilván azért, mert nem akarták élezni a marihuána legalizálása körüli vitákat. Ott elszakadt benne valami és nem vállalt több politikai-közéleti szereplést.
"Valahol szégyellem magam azért, hogy nem vagyok egy forradalmár, de nem akarom feláldozni az életemet azért, hogy aztán semmi se változzon."
A társadalmi folyamatok érdemi befolyásolására sokszor kevés egy emberöltő, nem is látja, hogy ebben az országban hogyan lehetne közös nevezőre hozni a demokratikus szabályokról, fejlődésről, Európához tartozásról szóló gondolatokat.
"Nem szeretnék egy életen át a közéleti viták labirintusában bolyongani, ahonnan jelenleg semmilyen kiút nem mutatkozik. Persze tisztában vagyok azzal, hogy ez helytelen gondolkodás. Elég sokat szoktam ezen rágódni"
– fogalmazott az interjúban Till Attila.