A biciklisszervezet honlapja szerint az új elnökük rokonságban áll Révész Máriusszal. A kerékpáros kormánybiztos ezt egy kicsit másképpen tudja.
A Kerékpáros Magyarország Szövetség a jó kapcsolataival és a Révész Máriusz kormánybiztoshoz fűződő rokoni viszonyával reklámozta az új elnökét, Németh Lajos meteorológust – írja a 24.hu.
A lap szerint a szövetség eddig sem rejtette véka alá, hogy szeretnének minél jobb és közelibb viszonyt kialakítani a kormánnyal, most azonban szintet emeltek. Honlapjukon azt írták Németh Lajosról: „a kerékpáros kormánybiztossal rokonságban áll, így ez is előnyt jelenhet a KMSz-nek!”.
A 24.hu a napokban számolt be arról, hogy a 3 milliárd forintos kerékpáros turisztikai fejlesztés kormányzati partnerévé kinevezett KMSZ decemberben tartotta tisztújítását, ahol a TV2 meteorológusát választották elnökké.
A 24.hu megkérdezte az állítólagos rokoni szállal kapcsolatban a kormánybiztost. Révész Máriusz azt válaszolta, hogy nem rokonok Németh Lajossal. Bár feleségével tényleg van valamilyen távoli rokonsági viszonyuk, de rokonként soha nem álltak kapcsolatban, személyesen csak néhány futóeseményen találkoztak – tette hozzá a kormánybiztos.
Révész Máriusz szerint az KMSZ teljesen alkalmatlanná vált a pályázati együttműködésre, és ezen az általa nagyra becsült meteorológus sem lenne képes változtatni. A kormánybiztos úgy véli, hogy leginkább Németh Lajos ismertségét és népszerűségét akarják kihasználni. A KMSZ szakmailag szétesett, és gyors egymásutánban már a negyedik elnököt fogyasztja. A belső feszültségek miatt a vezetőség jelentős része kilépett, és faképnél hagyta a szövetséget az uniós pályázatokat menedzselő cég is. A kormánybiztos szerint kétségessé vált, hogy egyáltalán végig tudják-e vinni a Balatonra tervezett projektet a határidők lezárulta előtt.
A szövetség régi vezetői az állandósult konfliktusok miatt nem akartak névvel nyilatkozni. Azt mondták, hogy a feszültségek az egyik alelnök körül alakultak ki, akivel a nagyobb kerékpáros szervezetek is „rossz vagy még rosszabb viszonyban” vannak.
A decemberi tisztújításon történtek a jelek szerint minden korábbinál jobban elmérgesítették a helyzet. A héttagú elnökség jelentős része kilépett a szervezetből, ezért hamarosan újabb rendkívüli közgyűlést kell összehívni, hogy új tagokat vegyenek fel a vezetőségbe.