A Jobbik elnökének hétfői sajtótájékoztatóján hazugsággal vádolta a kormányt az elmúlt három évben oltalmazotti státuszt kapó 2300 emberrel kapcsolatban.
Az internetes – és Jobbik-közeli – N1 televízióra hivatkozva azt mondta: kiderült, hogy az érintettek nem koptok, nem gyerekek, "nem illedelmesen kopogtak", nem is világították át őket. Nem kevés számban van köztük a társadalomra veszélyes bűnöző, aki alkalmatlan a beilleszkedésre. A Jobbik elnöke bírálta, hogy miközben Budapesten a duplájára nőttek az albérletárak, több tízmillió forint ment el a menekültek lakhatási támogatására. Vona Gábor azt is mondta: a kormány képtelen megvédeni Magyarországot, a bevándorlást pedig csak felhasználta, hogy ezzel manipulálja a társadalmat, és erre elköltött 22 milliárd forintot. A legaljasabbnak az őcsényi esetet nevezte, mert – mint mondta – a miniszterelnök olyan emberek ellen hergelte az ott élőket, akiket ő maga oltalmazott.
A politikus a genfi egyezmény alapján érkező menekültekre és a letelepedési kötvényeket vásárlókra utalva azt mondta: "a Soros-migránsok helyett már jó régen itt vannak az Orbán-migránsok". Azt is hangsúlyozta: egyedül pártja tudja megvédeni az országot. Egyúttal jelezte: elvárja Pintér Sándor belügyminisztertől, hogy jelenjen meg a nemzetbiztonsági bizottság ülésén, Orbán Viktor pedig a parlament rendkívüli ülésén adjon számot a helyzetről.
A Jobbik elnökét kérdezték arról, hogy miért beszél titokban befogadott menekültekről, mikor pártja korábban maga is hivatkozott a Bevándorlási és Állampolgársági Hivatal (BÁH) vonatkozó adataira. Azt felelte: az adatok valóban nem voltak titkosak, de a kormány elhallgatta őket. Az emberek nem szokták napi rendszerességgel figyelni a BÁH statisztikáit, a kormány felelőssége, hogy ilyen adatokról tájékoztassa a közvéleményt – tette hozzá.
Vona Gábort faggatták arról is, hogy találkozott-e a közelmúltban Hadházy Ákossal, az LMP társelnökével. Igennel válaszolt arra, hogy pénteken mindketten részt vettek-e a Magyar Nemzet rendezvényén, az összefogást firtató kérdésre pedig megerősítette, hogy pártja egyedül indul mind a 106 egyéni választókörzetben. Ha a választások után olyan történelmi helyzet alakul ki, hogy a Jobbiknak koalíciós tárgyalásokat kell kezdenie, akkor mozgástere addig terjed, hogy az LMP-vel és a Momentummal leüljön, de ez egy B vagy inkább C forgatókönyv – tette hozzá.
A tájékoztatón Jakab Péter, a párt szóvivője válaszolt az egri alapszervezet átalakítását érintő kérdésekre. Közölte: erre már számtalanszor adtak választ, sosem késő változtatni, ha a győzelem a tét. A hatalmi ellentétre vonatkozó felvetésre pedig úgy reagált: nem a hatalmat jelölték ki célként, hanem szolgálni akarják a nemzetet, és ehhez a legjobb formációt kell megválasztani.