A távozott kommunikációs igazgató levelet írt a küldötteknek, mielőtt elhagyta a pártot, ebben komoly belső válságról ír. Azóta látszólag béke van, az elnök vezeti a párt listáját.
Válságról válságra bukdácsolt a Momentum hétvégi választmányi ülése és azzal párhuzamosan megtartott küldöttgyűlése felé. A párt két fórumának döntései után úgy tűnik: a belső feszültségeket kezelték a tagok, a Momentum összezárt. A határozat szerint miniszterelnök-jelölt nélkül, de Fekete-Győr András listavezetésével készül április 8-ra. Ezt írtuk hétfőn a hvg.hu oldalán.
Papp Gergő kommunikációs igazgató távozásakor levelet írt, amit nem a nyilvánosságnak szánt, mégis kiszivárgott, az Indexhez is eljutott. „Miután Soproni Tominak hónapok óta az az egyetlen és legfőbb politikai célja, hogy legyőzze Andrist, majd átvegye a helyét, muszáj megszólalnom” – írja. Szerinte két elnökségi tag (Orosz Anna és Soproni Tamás) magánéleti viszonya is hozzájárul a válsághoz, mert nem szavaznak egymás ellen, ez pedig befolyásolja a párt sikerét szerinte.
Papp állítja, az elnökség „a saját kis hatalmának és paranoiájának rabja lett", a párt eredményeit is jelentősen visszavetette. Ezért nem tartunk sehol, ezért nem gondolja már senki az elnökségből, hogy meglesz a civiles népszavazás (elég szomorúak a számok), "ezért számol már az elnökség csak 80 jelölttel a 106 helyett.”
A hétvégi küldöttgyűlésen félretettek minden problémát a pártban, bár nem beszélték ki, a választásokig megpróbálnak a siker érdekében együtt dolgozni. Az elnökség is levelet írt, részben válasz Pappnak, ebben az áll, hogy „az elnökség teljes összhangban ítéli el ezt a magatartást, hiszen minden jóindulat mellett is egy ilyen vádaskodó levél elülteti a gyanakvás magját a hallgatóságban, a megvádolt fél pedig védekezésre vagy viszontvádak megfogalmazására kényszerül, ami egy lefelé vezető spirál, és még mélyebb morális gödörbe taszítja a társaságot.”
A pártelnök Fekete-Győr közben interjút adott a kormánybarát Magyar Időknek, aminek a címe az lett, hogy „A Momentum a Jobbikkal is együtt tudna működni”, ami óriási ferdítés. Ugyanis Fekete-Győr arra a kérdésre, hogy ki tudna-e zárni egy adott pártot, amelynek egy erős jelöltje javára semmiképpen sem léptetnék vissza a saját indulójukat, azt mondta:
„Nincs ilyen párt, minden a jelölt hitelességén múlik. Ami a Jobbikot illeti, nagyon sokat kellene még dolgozniuk azon, hogy egy vállalható demokratikus alternatívát nyújtsanak, mivel nemrég még uniós zászlókat égettek és listázni akarták a zsidó származású képviselőket. Mindenesetre a jövővel kapcsolatban semmit nem szabad kizárni.”