A férfi 2016 tavaszán gépkarabéllyal akart végezni a vezető ügyésszel a kiskunhalasi ügyészség épületében, mert úgy érezte, hogy a korábbi feljelentéseit semmibe vették.
Felmentette első fokon az emberölés kísérlete és más bűncselekmények vádja alól, valamint kóros elmeállapota miatt elrendelte kényszergyógykezelését a Szegedi Törvényszék kedden annak a férfinak, aki 2016 tavaszán gépkarabéllyal ment be a kiskunhalasi bíróságra, hogy ott megölje a vezető ügyészt.
A 45 éves, 2015 novemberében önbíráskodás miatt felfüggesztett börtönre ítélt férfi korábbi feljelentéseivel kapcsolatban elégedetlen volt a járási ügyészség vezetőjének intézkedésével, úgy érezte, hogy a hatóságok semmibe veszik őt. 2016. március 16-án megjelent a Kiskunhalasi Járási Ügyészség és Kiskunhalasi Járásbíróság közös épületében, hogy megölje a vezető ügyészt, és elhatározta, azzal is végez, aki ezt meg akarja akadályozni.
Magával vitt egy engedély nélkül tartott gépkarabélyt és ahhoz tartozó 240 lőszert. A beléptetőkapunál elővette, és csőre töltötte a fegyvert, majd azt a biztonsági őr hátára irányítva a férfit arra kényszerítette, vezesse a vezető ügyész szobájához. A gondnok a lépcsőn érte utol a vádlottat, megragadta a fegyver csövét, de nem tudta elvenni tőle. Dulakodni kezdtek, közben a vádlott előbb a plafonba, majd a gondnok felé lőtt, de nem okozott sérülést. Ezután a sértett hasára akart közvetlen közelről célzott lövést leadni, a lőszer azonban elakadt a fegyverben.
Mindketten elestek, a földön tovább dulakodtak, közben a támadó többször igyekezett elsütni a fegyvert, de a zárszerkezet folyamatos mozgatása miatt nem sikerült lövést leadnia. A férfit végül az épületben tartózkodó két rendőr lefegyverezte.
Az ügyészség szerint a támadó beszámítási képessége a bűncselekmény idején enyhe fokban volt korlátozott, ezért bűnösségének kimondását és a büntetési tétel felső határához, 25 évhez közelítő fegyház kiszabását kérte.
A bíróság azonban az igazságügyi elmeszakértői vélemény alapján kimondta: a vádlott súlyos pszichiátriai betegsége miatt nem beszámítható, kóros elmeállapota ok-okozati összefüggésbe hozható a bűncselekmény elkövetésével.
Az ítélet ellen az ügyész fellebbezést jelentett be, így az nem jogerős.