Egy üzletember ajánlott állást P. Horváth Tamásnak, akit zavaros indokkal rúgtak ki az állásából azután, hogy felszólalt egy pécsi tüntetésen, amelynek résztvevői a városvezetést kritizálták.
Jelentkezett nála egy országos nagyvállalkozó, aki olvasta a könyveit, és most szeretne valamit visszaadni neki – mondta az RTL Klub Házon Kívül című műsorában P. Horváth Tamás, akiről korábban mi is írtunk már. Az ötgyermekes írót, akit karácsony előtt véglegesítettek munkahelyén, a pécsi református gimnázium konyháján, ahol szakácsként dolgozott, a tüntetés után három nappal bocsátották el.
A megmozdulás résztvevői az ellen tiltakoztak, hogy a városvezetés felszólította a pécsieket: ne adjanak ki irodát "Soros-pénzből működő civil szervezetnek", mert meg kell akadályozni, hogy Pécsen Soros-kampányközpont legyen. (Erről az ügyről részletesen itt olvashat.)
Zavarosan indokolták az elbocsátását, éppen ezért csak arra tud gondolni, hogy a részvétele a demonstráción és a kirúgása összefügg. Igaz, ezt a gimnázium igazgatója később a Szabad Pécsnek tagadta. Kádár Péter azt közölte, hogy a történteknek kizárólag munkahelyi okai vannak, bármilyen külső körülményre hivatkozó magyarázat téves és megtévesztő.
P. Horváthnak már van állása, áprilisig kötöttek vele munkaszerződést. Névleg a vállalkozó személyi asszisztense, de valójában nem végez munkát, azt kezd az idejével, amit akar.
"Gondoltam rá, hogy lehet benne valami átverés, de nincs. Nagyon kellemes. Úgy éreztem magam, mint valami firenzei reneszánsz szerző a Medicieknél. Tényleg, ilyen nincs. Az ember nem gondolja a XXI. század Magyarországán, hogy ilyen előfordulhat vele" – magyarázta a riportban.
Azt is mondta P. Horváth, hogy, nem érzi magát hősnek. Egyrészt teljesen természetesnek gondolta felszólalni egy olyan nyilatkozat ellen, amely a zsidótörvények egyik pontjára emlékeztet. Másrészt, mint fogalmazott: "Egy demokratikus alapjog, hogy az ember pofázik az utcán, keretek közt."