25 oldalas kifogáslistát készítettek.
A Jobbik 25 oldalas észrevétel-, illetve kifogáslistát készített az Állami Számvevőszéknek (ÁSZ) az ellenzéki pártot több mint 660 millió forinttal sújtó jelentéstervezetéről.
Volner János frakcióvezetője az észrevételeik átadáskor, az ÁSZ budapesti székháza előtt csütörtökön tartott sajtótájékoztatón ismételten jogsértőnek, szakmaiatlannak és minden valóságot nélkülözőnek nevezte a számvevőszék megállapításait.
Az ÁSZ nem követett el mindent azért, hogy törvényes keretek között folytassa le ellenőrzését - hangsúlyozta, példaként említve, hogy az "öt munkanapos törvényes határidő helyett mindössze két munkaóra" állt a rendelkezésükre az adatszolgáltatásra. Az ellenzéki politikus azt kérte a számvevőszéktől, vessék össze a Fidesz korábbi kampányköltéseit a Jobbikéval, és akkor megbizonyosodnak a párt törvényes gazdálkodásáról.
Volner János közölte, az ÁSZ-nak elhozták azokat a korábban a sajtóban is megjelent szerződéseket, amelyek a Fidesz 2010-es választások előtti kampányköltéseiről szólnak, és azokból kiderül, hogy a kormánypártnál úgy találtak mindent rendben, hogy a "Jobbiknál jóval alacsonyabb összegeket" költött.
A frakcióvezető erre is hivatkozva azt kérte az ÁSZ-tól, hogy "ne Orbán Viktor akaratát hajtsák végre", hanem a törvényi és szakmai kívánalmak szerint folytassanak le egy korrekt ellenőrzést. Kiemelte, a számvevőszék nem alapozta meg a törvényi előírásoknak megfelelően a 331 millió forintos tiltott pártfinanszírozást és ugyanekkora mértékű büntetést tartalmazó jelentéstervezetét, hiszen abban szerinte csak végösszeg szerepel, a számítás módszertana nem, ahogy az ellenőrzéshez jelzést adó hatóság megnevezése is hiányzik.
Volner János úgy fogalmazott, a számvevőszék "tévesen hazudozva állítja", a Jobbik tiltott párttámogatást kapott volna, ugyanakkor lát esélyt arra, hogy Domokos László, az ÁSZ elnöke "rájön arra, hogy egy elvileg független állami intézvényt vezet, nem pedig a Fidesz valamelyik alapszervezetét". Jelezte, az ÁSZ-nak leadott észrevételeiket az interneten közzéteszik.
Az ÁSZ minden esetben a pártok észrevételeinek értékelése, kezelése után véglegezi, és hozza nyilvánosságra a jelentéseit, az észrevételek átvételétől számított harminc napon belül. A figyelembe nem vett észrevételeket az ÁSZ köteles a jelentésében feltüntetni és megindokolni, hogy azokat miért nem fogadta el.