Itthon hvg.hu 2017. november. 12. 15:33

Navracsics: a kormány egy-két újságcikkre építette fel a Soros-kampányt

Navracsics Tibor fideszes uniós biztos az egész Soros-kampányt a választási kampány retorikai elemének tartja. Egy kecskeméti fórumon újra megerősítette, sőt azt is hozzátette, hogy mire alapozza a kormány a kampányát

A magyar kormány arra az egy vagy két Soros György által írt újságcikkre alapozza a kampányát, de újságcikkeket nem szokott az Európai Bizottság munkaterv részévé tenni. – mondta Navracsics az
tanúsága szerint egy kecskeméti fórumon. Az index.hu által szemlézett video szerint hozzátette, hogy "az Európai Bizottság a saját munkarendje szerint halad. Az Európai Bizottságnak azok a lépései, amelyek a migrációs kérdéssel kapcsolatban születtek, ezek nagyjából már 2014-ben megfogalmazódtak". Navracsics ezzel a kijelentésével már szeptemberben kihúzta a gyufát a kormánynál: Semjén Zsolt KDNP-s miniszterelnök-helyettes például gyakorlatilag lehazaárulózta az uniós biztost. Erre reagált is akkor Navracsics, aki szerint nem fair Semjén Zsolt bírálata, aki hazaárulással vádolta meg, és hozzátette, "különösen nem örülök neki, hogy ha ezt olyan emberek mondják, akik a megelőző 10-15 évben nem győztek ájuldozni az én úgynevezett zsenialitásomtól, és lapogattak, hogy mekkora barátok vagyunk". Semjén kijelentésére most is reagált, kicsit rövidebben: Én nem örülök annak, ha hazaárulónak neveznek, szerintem Semjén Zsolt is tudja, hogy nem vagyok az.
Ezen a kecskeméti fórumon arról is beszélt a fideszes uniós biztos, hogy milyen sajnálatos, hogy "sokszor Magyarországon úgy beszélünk Európáról, mintha külpolitika lenne, mintha mi magyarok nem Európa részei lennénk, és egy külső hatalommal folytatunk veszekedést. Márpedig Magyarország Európa alapvető része".
Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. április. 11. 19:00

„A verseim nem én vagyok: az vagyok én, amit itt irok” – máig sokkolóan hat József Attila kevésbé ismert arca

Évtizedekig elzárva tartották a nagyközönség elől, majd amikor szóba került a nyilvánosságra hozatala, mind az irodalmárok, mind a pszichológusok tiltakozni kezdtek ellene. Nemcsak azért, mert a szocialista erkölcsbe ütközött, hanem attól is tartottak, hogy a megjelentetése lejáratná a pszichoanalízis módszerét, valamint összetörné az olvasókban élő, kultikus József Attila-képet. A Szabad-ötletek jegyzékének idei újrakiadása és a József Attila pszichoanalízisét feldolgozó, ezen a héten mozikba kerülő új film, a Reménytelenül egyaránt a közönség nem szűnő érdeklődését mutatja a téma iránt. A ma 120 éves József Attiláról, a költőről és a magánemberről, továbbá a Szabad-ötletek jegyzékének publikálását övező vitákról kérdeztük az első kiadást tető alá hozó Tverdota György irodalomtörténészt, a József Attila Társaság elnökét, az életmű egyik legavatottabb ismerőjét.