A liberális EP-képviselő Guy Verhofstadtnak Kovács Zoltán államtitkár, kormányszóvivő írt nyílt levelet. Szerinte a nemzeti konzultációval semmi baj nincs, a politikus azért kritizálja, mert kiderült, hogy a Soros-féle szervezetekhez kötődik. "Soros agresszív migrációpárti álláspontját kritizálni nem antiszemitizmus, ahogy arra a zsidó közösség prominensei és Netanjahu miniszterelnök is rámutatott".
Kovács Zoltán egykori Soros-ösztöndíjas kormányszóvivő nyílt levelet írt Guy Verhofstadtnak, liberális EP-politikusnak, aki Facebook-posztot szentelt a magyarországi Soros-kampánynak. A Soros-terves konzultációról a belga politikus azt írta, újabb próbálkozás ez Orbán részéről, hogy félelemkeltéssel szilárdítsa meg a hatalmát, a kérdések-állítások maguk pedig "teljes hazugságok". Soros támadása és a magyarok kvázi háborús mozgósítása gusztustalan, "ez az Európa legrosszabb időire emlékeztet engem". Az EU-nak egyértelműsíteni kéne, hogy ezt a fajta kampányt nem tűri, ahogy az EPP-nek is tisztáznia kéne viszonyát a Fidesszel.
Kovács úgy látja, hogy a migrációs válság kezelésére kétféle megközelítés létezik ma: a biztonságpárti magyar kormány a demokratikus és nyílt vitát támogatja, míg a migrációpárti másik oldal, amelyet Soros György képvisel a szervezeteivel, inkább elnyomná a vitát, megfélemlítené az ellenfeleit, és nem törődne az emberek véleményével.
Kovács szerint semmi olyan nincs a konzultációban, amit Verhofstadtot Európa legrosszabb ideire kéne emlékeztesse. "Soros agresszív migrációpárti álláspontját kritizálni nem antiszemitizmus, ahogy arra a zsidó közösség prominensei és Netanjahu miniszterelnök is rámutatott."
Kovács: Verhofstadtot valami más zavarja.
Leginkább az, hogy kiderült, fent van az állítólagos Soros-hálózat tagjait bemutató, kiszivárogtatott listán. Verhofstadt támogatta a migrációt támogató EU-s döntéseket, kampányolt értük Magyarországon. A konzultációs kérdések mind idézetekkel alátámasztott tényeken alapulnak. (Ezt a Soros-szervezet máshogy látja – a szerk.) Kovács szerint ha Verhofstadtnak és a többi Soros-bérencnek fontosak lennének a demokratikus értékek, megvédenék a konzultációhoz való jogot, és nem támadnák azt.
"De mindez nem meglepő", mondja Kovács, ugyanezek az emberek szeretnének szuverén államok területére úgy embereket telepíteni, hogy figyelmen hagyják a társadalom véleményét.