Itthon hvg.hu 2017. szeptember. 12. 13:51

A Bátor Tábor a civiltörvény előírásait is bátran kezeli

Büszkeséglistának fogja fel a külföldi támogatás miatt megbélyegzett civil szervezetek felsorolását a Bátor Tábor.

A külföldi források nélkül nem tudnánk ilyen méretekben fejlődni, ennyi gyerekkel és családdal foglalkozni. Mi egyet tehetünk, igyekszünk büszkeséglistának felfogni a külföldről támogatott szervezetek névsorát

ezt mondta a 24.hu kérdésére Tóth Kata, a Bátor Tábor Alapítvány adományszervezési igazgatója. Egyáltalán nem olyan kézenfekvő, hogy a Magyarországon kívüli nagyvállalatok vagy magánszemélyek is támogatásra érdemesnek találnak egy hazai ügyet – magyarázza a büszkeség okát. Tóth elmeséli, hogy végignézték a listát a Civil Információs Portálon, aminek láttán még inkább megerősödött bennük ez az érzés.

"Ezek a szervezetek mind a legtranszparensebb, legprofibban működő, legjobb, legeredményesebb szervezetek között vannak az országban, ott van köztük a Máltai Szeretetszolgálat, a Rex Alapítvány, az SOS Gyermekfalu, az Igazgyöngy Alapítvány. Vagyis ez egy olyan névsor, ahová szívesen tartozunk" – mondja az igazgató.

Az interjúban elmeséli, hogy a Bátor Tábor tizenhat éve úgy indult, hogy néhány gyerekonkológus és pszichológus elment önkénteskedni Írországba, ahol működik egy nagyon hasonló tábor, majd amikor hazajöttek, úgy döntöttek, ilyet itthon is csinálni kell. Tehát eleve nemzetközi gyökerű a kezdeményezés. 2008 óta régiós központként működnek, azóta fogadnak gyerekeket Lengyelországból, Csehországból, Szlovákiából.

Az éves büdzséjük átlagosan 550-600 milliós. Tóth a 24.hu-nak elmondta: a nemzetközi turnusainkhoz körülbelül 100 millió forint támogatást kapunk külföldről és további 100-120 millió forint érkezik külföldről a hazai turnusaink támogatására.

Hirdetés