Itthon hvg.hu 2017. augusztus. 09. 13:15

Megjött az újabb afrikai hőhullám, vörös figyelmeztetést adtak ki

Az előrejelzés szerint most nem tart olyan sokáig a forróság, mint az előzőekben. Akár már csütörtök délutántól lehet egyes helyeken zivatar vagy akár jégeső is.

Az Ausztria térségében veszteglő, hullámzó hidegfront előtt afrikai eredetű levegőtömeg áramlik a Kárpát-medence fölé. A következő néhány napban ez határozza meg a magyarországi időjárást is. A mostani rövid, péntekig tartó – hőhullám alatt a napos, száraz idő lesz a jellemző, a csúcshőmérséklet többfelé meghaladja majd a 35 fokot – közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat.

Már szerdára csaknem az egész országra figyelmeztetést adtak ki a tartós hőség veszélye miatt. Baranya, Bács-Kiskun, Békés és Csongrád megyében másodfokú, Budapesten, továbbá Pest, Fejér, Győr-Moson-Sopron, Hajdú-Bihar, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok, Komárom-Esztergom, Somogy, Szabolcs-Szatmár-Bereg, Tolna, Veszprém és Zala megyében elsőfokú figyelmeztetés van érvényben.

Az előrejelzés szerint szerdán a legmagasabb hőmérséklet 32 és 37 fok között valószínű, késő estére 22 és 30 fok közé hűl le a levegő.

Csütörtökön tetőzhet a hőség, szinte mindenütt 27, a Dél-Alföldön 29 fok feletti középértékek várhatók. Csütörtökre már az összes megyére kiadták a hőség miatti figyelmeztetést, Bács-Kiskunra, Csongrádra és Békésre ráadásul harmadfokút.

MET

Csütörtök délutántól már nagyobb eséllyel alakulhat ki a Nyugat-Dunántúlon néhol zivatar, amelyet átmeneti viharos széllökés, jégeső és intenzív csapadék kísérhet – derül ki az előrejelzésből.

Hirdetés
hvg360 Tornyos Kata 2025. május. 06. 20:00

Dorka maximum fokozaton készül az érettségire, mégis stresszel – kiégő tinédzsereket termel a magyar oktatás

Állandó fáradtság, ingerlékenység, alvási problémák, megváltozott evési szokások, koncentrációs nehézségek – sokak számára csenghetnek ismerősen a felsorolt tünetek, ugyanis a 10 és 19 év közötti magyar fiatalok közül minden ötödik küzd valamilyen mentális zavarral Magyarországon. Bár a „kamaszkori kiégés” egyelőre nem hivatalos diagnózis, a jelenség nagyon is valós, és egyre több fiatalt érint. Mi áll a háttérben, és mit tehetünk a megelőzésért?