Itthon hvg.hu 2017. június. 09. 14:00

A kormányzása idején megbecsült bírát vádol most Gyurcsány

Koncepciós pert emleget Gyurcsány Ferenc volt miniszterelnök a Sukoró-ügyben hozott ítélet után, viszont a bíró miniszterelnöksége alatt gyakorlatilag helyettes államtitkár volt az Igazságügyi Minisztériumban.

Jogerősen, letöltendő börtönbüntetésre ítélte csütörtökön a Kúria Tátrai Miklóst és Császy Zsoltot, a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. egykori vezetőit a 2008-as sukorói telekcsere ügyében. Tátrai három, Császy két és fél évet kapott hűtlen kezelés kísérlete miatt. Az ítélet után nemcsak a két vádlott, hanem Gyurcsány Ferenc volt miniszterelnök is tiltakozott. Gyurcsány szerint koncepciós per áldozata lett Tátrai és Császy, szerinte az elmarasztaló ítéletet hozó bírák a bűnösök. Gyurcsány pártja kormányra kerülés után börtönbe záratná a 2008-as telekcsere ügyében eljáró ügyészeket, bírákat, a legfőbb ügyészt és az Országos Bírósági Hivatal elnökét.

A 24.hu viszont kiderítette, a Kúrián elmarasztaló döntést hozó bírói tanácsot elnöklő Molnár Gábor a Gyurcsány-kormány alatt vezető pozíciót töltött be az Igazságügyi Minisztériumban. Molnár a Büntetőjogi és kegyelmi ügyekért felelős főcsoportfőnöke volt 2006-tól, előtte ügyészként dolgozott. A lap szerint a főcsoportfőnöki beosztás helyettes államtitkári besorolásnak felelt meg. Molnárt 2007-ben nevezték ki bírónak, mikor a főcsoportfőnöki beosztás lehetősége megszűnt, tekintélyét jelzi, hogy rögtön a Legfelsőbb Bíróságra mehetett ítélkezni.

Hirdetés
hvg360 Nemes Nikolett 2025. február. 15. 19:30

„Tudom, hogy nagyon fáj, de tartson még ki egy kicsit”– a kórházba belépve a méltóságukat is leteszik a küszöbön

Az egészségügyben számtalan módon sérülhet a méltóság, egy-egy empátiát kifejező gesztus ugyanakkor csodát tesz. Hogyan lehetne humánusabbá tenni az ellátást? Miért nehéz az egészségügyben dolgozóknak túllátniuk azon, hogy a páciens nem elvégzendő feladatok halmaza, hanem ember? Hogyan lehet a demens betegeket is segíteni a méltóságuk megőrzésében? És mit várunk el a haldoklótól? Sipőcz Diána kulturális antropológussal és Zsák Éva tanatológussal, a Méltóságért Alapítvány munkatársaival ezekről beszélgettünk.