Itthon hvg.hu 2017. május. 18. 21:09

A CEU szerint Lázár megint rágalmazta őket

A CEU szerint szó sincs arról, hogy "törvényen kívüli státuszt" akarnak maguknak.

A csütörtöki kormányinfón is szóba került a CEU ügye, Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter egyebek mellett arról beszélt, hogy nem merült fel a kormányzatban a lex CEU visszavonásának lehetősége. Azt is mondta: nem igaz, hogy az amerikai kormány nem köthet megállapodást a felsőoktatási intézményről Magyarországgal. Lázár szerint a CEU valójában arról akar tárgyalni, hogy ne vonatkozzon rá a felsőoktatási törvény módosítása.

Lázár – illetve a Kormányinfót vele közösen tartó Kovács Zoltán kormányszóvivő – szavaira közleményben reagált a CEU, amelyben azt írta: számos pontatlan és rágalmazó kijelentést tettek az egyetemmel kapcsolatban.

Mint írták, az álláspontjuk kezdetektől fogva világos: Budapesten akarnak maradni, és amerikai és magyar akkreditációjú mester és doktori diplomákat kiadni. Oktatási szempontból pedig nem látják indokoltnak egy amerikai kampusz felállítását, a helyzet megoldására pedig egy New York állam és Magyarország között kötött kétoldalú megegyezést tartanak megfelelőnek.

Nem akarunk  >>törvényen kívüli státuszt<<, csupán biztosítani akarjuk a több mint 20 éve tartó budapesti működésünk folytatásának jogi alapját. A lex CEU elfogadhatatlan módon korlátozza tanszabadságunkat, amit a tarthatatlan határidők tovább súlyosbítanak. Ha a törvényt nem vonják vissza vagy módosítják érdemben, nem folytathatjuk tevékenységünket a városban, ami az otthonunk."

Megjegyezték azt is, hogy bár hat hete folyamatosan tárgyalásra kérik a kormányt, nem hajlandóak szóba állni velük, s a minisztériumközi munkacsoport is világosan tudtukra adta ezt.

Az Egyetem nem áll senki tulajdonában, hanem egy teljesen független, autonóm intézmény. Minden ennek ellentmondó állítás valótlan és rágalmazó" – fűzték hozzá.

Hirdetés
hvg360 Fülöp István 2025. január. 22. 15:03

4iG: „Az nem jó, ha megmondják, hogy valakivel nem dolgozhatunk”

Donald Trump második elnöki ciklusa alatt nem látott szintekre emelkedhet az Egyesült Államok és Kína technológiai háborúja, ami kifejezetten kínosan érintheti a kínai 5G-eszközöket előszeretettel alkalmazó európai távközlési cégeket. Köztük van a 4iG is, a céget arról kérdeztük, hogyan érintheti egy esetleges váltás.