Itthon hvg.hu 2017. május. 12. 07:36

Halálos tévedés: fájdalomcsillapító ölt meg egy idős kórházi beteget

Valószínűleg nem kommunikáltak egymással a fehérköpenyesek, de a kórlapon sem tüntették fel, hogy ki, mikor, milyen orvosságot adott be a betegnek.

Rejtélyes kórházi haláleset ügyében indított nyomozást a rendőrség: egy 88 éves asszonyt egy fővárosi kórház Belgyógyászati-Gasztroenterológiai osztályán érte a vég, a rendőrség szerint a halálát mérgezés okozta – írja a Bors.

A lap értesülése szerint az ügy még két éve történt: az idős asszony 2015. január 30-án, súlyos szívpanaszokkal került be a kórházba, ahol másnap el­hunyt. A boncolást követő toxikológiai vizsgálatok kimutatták, hogy a ha­lálát Tramadol-mérgezés okozta. A nyomozás szerint háromszor is nagy dózisban kapott az erős szerből, de a beteglapon nem dokumentálták a beadását, és a rendőrségnek is hamis iratokat küldtek – írja a lap. A Tramadol ópiátszármazék, fájdalomcsillapító szer, amely túladagolás esetén légzésbénulást okozhat (bár a Bors, valószínűleg tévedésből nyugtatónak nevezi).

Az esetről beszámol a Blikk is, amelyik arról számol be: a nyomozás adatai alapján valószínűleg nem kommunikáltak egymással a fehérköpenyesek, de a kórlapon sem tüntették fel, hogy ki, mikor, milyen orvosságot adott be a betegnek. Így adagolhatták túl a veszélyes, ópiumtartalmú szert.

Két szakorvos ellen veszélyeztetés miatt, míg egy ápoló ellen foglalkozás körében elkövetett, halált okozó veszélyeztetés vétsége miatt indult eljárás. A Bors egyébként úgy tudja: az idős asszony halálával kapcsolatban gyanúsított munkatársak továbbra is a kórházban dolgozhatnak.

(Fotónk illusztráció.)

Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.