Vasárnap délután több tízezer ember próbálta a kiállásával meggyőzni Áder Jánost arról, hogy ne írja alá a CEU-t ellehetetlenítő törvénymódosítást. A tüntetést percről percre közvetítettük.
Most érkezett
- Az Országgyűlés kedden szavazta meg azt a fideszes törvénymódosítást, amely ellehetetlenítené a Soros György alapította egyetem, a CEU budapesti működését
- Áder János államfőnek hétfőig van lehetősége arra, hogy a törvényt az Alkotmánybíróság elé küldje
- A CEU mellett a fél tudományos világ és politikai élet kiállt, tekintve, hogy a legjobb eredményekkel és kapcsolatrendszerrel büszkélkedő magyar egyetemnek számít jelenleg
- Vasárnap délután a Kossuth téren több tízezer ember üzent az államfőnek, hogy ne írja alá a törvényt.
- Aki azonban sajtóhírek szerint mégiscsak aláírja majd.
Percről percre hírfolyamunkat hamarosan lezárjuk, és csak akkor jelentkezünk, ha rendkívüli esemény történik. Köszönjük, hogy velünk tartottak!
Egyikük azt tanácsolta, hogy ezzel egy sikeres napot tudnának maguk mögött, és ha Áder hétfőn aláírja a törvényt, akkor újra kijöhetnek. Nem mindenki ért azonban egyet vele. Többen azért elkezdtek szedelőzködni, és felszedni maguk után a szemetet.
Azon tanakodnak, hogy ott maradjanak-e az Oktogonon reggelig. Az ellenérvek között van, hogy már csak pár százan vannak, és máskor talán többen lennének.
Néhány tüntető a földön kártyázik.
A kiáltványra a Demokráciát most! skandálás a válasz. Ezután eléneklik a Kossuth-nóta dallamára írt Éljen a magyar tanszabadság szövegű dalt.
Akarunk-e korrupt és oligarchikus országban élni? - hangzott el a kérdés, a válasz persze az volt, hogy nem.
Akarjuk-e, hogy egy szűk kör kisajátítsa az uniós pénzeket? Hát nem.
Akarjuk-e, hogy a barátaink külföldre menjenek? Nem.
Akarunk-e ellenségeket kereső kormányzást? Nem.
Akarjuk-e, hogy Magyarország leváljon a demokratikus világról? Nem.
Mit akarunk akkor? - tették fel a kérdést.
Szabad sajtót? Igen.
Tisztességes elszámoltatást? Igen.
Európához tartozni? Igen.
Úgy határoztak, hogy nem moccannak, viszont elkezdenek kajára gyűjteni.
1956 óta nem állt ki a világ így mellettünk - hangzott el, majd az, hogy erőszakmentes szabadságharcot fognak vívni és folytatják. A harcot a szabadságért, az emberi jogokért, a társadalmi kirekesztettség ellen vívják.
Ki kell állni, de nem Brüsszel, Európa, a menedékkérők ellen, nem az oktatás és a fák, zöldterületek ellen - mondják. Jelezzük, hogy mit akarunk, hogy ők is megértsék - hangzott el.