A Fazekas után egy másik ismert fővárosi gimnázium tanárai is arra kérik a köztársasági elnököt, hogy ne írja alá a Közép-európai Egyetemet (CEU) ellehetetlenítő törvénymódosítást.
„Mélységes felháborodással értesültünk arról, hogy 2017. április 4-én a magyar Országgyűlés elfogadta azt a törvénymódosítást, amelynek célja a Közép-európai Egyetem (CEU) ellehetetlenítése. Történt mindez előzetes egyeztetés nélkül, egy megmagyarázhatatlan gyorsított eljárás, utólagos törvénykezés keretében, hazai és nemzetközi kutatók, tudósok, oktatók, hallgatók, illetve intézmények kifejezett fenntartásai és tiltakozása ellenére” – olvasható abban a nyílt levélben, amit a VI. kerületi Kölcsey Ferenc Gimnázium tanárai és közalkalmazottai, összesen harmincnyolc ember írt alá, köztük a Tanítanék Mozgalomból ismert Törley Katalin.
„Középiskolai tanárokként hiszünk a tanítás és a tanulás, a gondolkodás és a véleménynyilvánítás szabadságában, a párbeszéd lehetőségében, mindenekelőtt pedig abban, hogy az oktatás nem válhat a politika eszközévé. Az oktatás célja a diákok autonómiára nevelése, valamint a jövő generációk tanulási lehetőségeinek biztosítása, nem pedig felszámolása” – fogalmaznak a levélben.
A tiltakozók szerint minden szándék elfogadhatatlan, ami az egyetemi autonómia korlátozását célozza, és félelmetes precedenst teremthet.
Az aláírók kérik az államfőt, hogy ne írja alá a lex CEU-t, hanem küldje tovább azt az Alkotmánybíróságra.