Itthon hvg.hu 2017. március. 14. 10:42

Németh Szilárd: "Itt sokkal több lóvé van a háttérben"

A Fidesz alelnöke, Németh Szilárd szerint igazi komcsi tempó, amit az ellenzék művel Mészáros Lőrinccel, az álcivilekről meg a nemzetbiztonsági bizottság ülésén tudta meg, amit tud.

A Mandiner.hu-nak adott hosszú interjút Németh Szilárd rezsibiztos, a Fidesz alelnöke, amelyből kiderült, miért a birkózást választotta, és az is, 9 négyzetméteres albérletből indult a család. A 80-as években elege volt a rendszerből, 1989-ben részt vett a csepeli SZDSZ alapításában, mert akkor "ez volt a legradikálisabb párt." Hamar otthagyja őket, majd 1996-ban lép a Fideszbe.

"Fontos motiváció, hogy az ember ismerje a saját képességeit, és azokkal élni is tudjon" - mondja Németh arra, hogy a birkózáshoz hasonlóan a politikában is azt szereti, hogy kiemelkedhet és előbbre kerülhet. Azonban a politika leginkább a közösségről szól, "ezért is tisztelem nagyon a miniszterelnököt." Orbán csak a rezsicsökkentést találta ki, azt nem, hogy ő legyen az arca, a posztért amúgy sem volt túl nagy tülekedés.

Azt, hogy nem választották újra Csepel polgármesterévé, nem úgy fordítja le, hogy hűtlen lett hozzá a kerület. Szerinte sikeres volt, a gazdálkodást rendbe tette, és a Nyirő-esteket sem tolta túl, a Nyirő kötetek mellé Radnótit is kaptak a végzősök.

Ha pártja jelöli, elindul egyéniben.

A betámadott civil szervezetekről - mint a TASZ, a Transparency vagy a Helsinki Bizottság - azt mondja,

'idegen érdekek alapján akarják befolyásolni a kormányzati ügyeket, sőt a demokratikusan megválasztott nemzeti kormány megbuktatásán ügyködnek."

Hiába mond Majtényi László bármit, Németh tudja, hogy legalább 145 milliót kapott az Eötvös Károly Közpolitikai Intézet Soros Györgytől. Ezt pedig arra alapozza,

"amit a szolgálatoktól meghallgathattam a nemzetbiztonsági bizottságban. Aki ott volt, és vannak ott ellenzékiek is, annak számára világos, hogy itt sokkal, de sokkal nagyobb lóvé van a háttérben."

Az nem nagyon érdekli, hogy Lázár János miniszter bocsánatot kért a szavaiért. "Lázár nem a főnököm", mindketten elmondták a véleményüket.

Amikor a civilek az állam helyett küzdenek értünk

Olyan területeket töltenek ki a civil szervezetek, ahonnan hiányzik az állam, vagy épp hogy annak túlterjeszkedése miatt van szükség a fellépésükre. Cikksorozatban mutatjuk be, milyen lenne az ország a civil szervezetek nélkül. Ez az első rész, amelyben a jogvédő civilek sikeres akcióit soroljuk fel.

A vasárnapi boltzáras népszavazás kapcsán a szocialisták érdeke volt a botránykeltés - mondja Németh a kopaszok akciójáról.

"Az egy pártcsata volt, politikai csata, hát rászerveztek"

- teszi hozzá, de azt nem tudja, hogy a szocialisták vagy mások. Mészáros Lőrinc vagyonosodása nem aggasztja.

"Ha úgy érzik, valami nem stimmel, akkor jelentsék föl, vizsgálják ki... NAV, ügyészség, rendőrség... Én adjam a tippeket? Most komolyan meg kellene vizsgálnunk minden vállalkozót? Amit a Jobbik meg az egész ellenzék csinál, na, az a valódi komcsi mentalitás. Valaki egy kicsit több, jobb, előrébb van, ráadásul stiklik nélkül, azt máris le akarják húzni a mocsárba."

Hirdetés
hvg360 Hamvay Péter 2024. november. 28. 15:20

Magyar Péter a politikai sárm iskolapéldája – interjú Sonnevend Júlia amerikai-magyar médiaszociológussal

A sárm, amivel korunk politikusainak egy része él, azt sugallja, hogy „olyan vagyok, mint te, úgy gondolkodom, úgy élek, mint te<strong>”</strong>, még akkor is, ha ez nincs is így – mondja Sonnevend Júlia. Az amerikai-magyar médiaszociológust a témában írt sikerkönyvéről, Orbán Viktorról, Magyar Péterről, Kim Dzsongunról és az egyesült államokbeli karrierjéről kérdeztük.