Az ELTE-n induló gender szak ellen a családtudományi mesterképzést indít a Corvinuson az Emberi Erőforrások Minisztériuma.
Ezt az emberi erőforrások minisztere jelentette be a Magyar Tudományos Akadémián, nőnapon. Balog Zoltán megismételte azt, amit Nacsa Lőrinc, az Ifjúsági Kereszténydemokrata Szövetség elnöke írt nyílt levelében még február közepén az Eötvös Loránd Tudományegyetem rektorának, miután kiderült: az intézmény gender studies címmel indít mesterképzést: "társadalmi nemek szerintünk nincsenek, társadalmi szerepek vannak."
A tárcavezető beszédében úgy fogalmazott: "bizony, nagyon sokszor olyan hamis tényekkel és beállításokkal etetnek bennünket, amiket vissza kell utasítanunk. Mi visszautasítjuk a társadalmi nemekről alkotott elképzeléseket, és a társadalmi szerepeket kutatjuk. Erre valók a családtanulmányok."
A múlt héten Rétvári Bence, az Emmi államtitkára is megnyilatkozott az ügyben azután, hogy Fodor Gábor független országgyűlési képviselő kérdést tett fel Kinek árt a gender szak? címmel. Erre Rérvári azt közölte, hogy a szak elindítása gazdasági szempontból nem racionális, hiszen a magyar munkaerőpiacon nem mutatható ki igény az ezen végzettek iránt, a képzés esetleges beindítása pedig az ELTE más szakjaitól vesz el erőforrásokat, rontja az egyetem gazfasági stabilitását.
Hozzátette továbbá, hogy
a szak tartalma szemben áll mindazzal, amit a kormány értékvilága az emberről vall."
A Balog bejelentését kiszúró 444.hu megjegyezte: a miniszter beszédéből az nem derült ki, a családtudományi képzést milyen munkaerőpiaci igényre reagálva hozták létre.