A Magyar Orvosi Kamara szerint a szükséges 600 helyett kevesebb mint 140, megfelelő szakképesítéssel rendelkező orvos dolgozik a kórházak sürgősségi osztályain, a Magyar Sürgősségi Orvostani Társaság elnöke azonban megkérdőjelezi a MOK kutatásának hitelességét – írja a Magyar Idők.
A cikk szerint a Magyar Orvosi Kamara (MOK) elnöke a szervezet felmérésére hivatkozva levélben sürgetett érdemi intézkedést az egészségügyi államtitkárnál, Éger István azonban maga is jelezte, hogy az akut betegellátást nyújtó kórházak közel feléből sikerült csak használható adatokat nyerniük.
A MOK a felmérést a tagok panaszaival indokolta, miszerint orvos- és nővérhiány, túlterheltség jellemzi a sürgősségi betegellátó osztályokat.
Az érintett szakmát képviselő Magyar Sürgősségi Orvostani Társaság elnöke, Berényi Tamás azonban azt mondta a lapnak, hogy kollégái nem akartak részt venni a MOK felmérésében, mert nem támogatnak semmilyen, a tulajdonos és a menedzsment háta mögött zajló adatgyűjtést. A felméréssel kapcsolatban számos olyan információjuk van, amelyek alapjaiban kérdőjelezik meg annak hitelességét – tette hozzá.
A szakállamtitkárság a Magyar Időknek úgy reagált a felmérésre, hogy annak módszertanát és az adatok forrását nem ismerik, s eddig sem a szolgáltatóktól, sem a Magyar Kórházszövetségtől nem érkezett a MOK által felvetett problémára vonatkozó jelzés.