A patinás amerikai lap a magyarországi szélsőjobboldal Oroszországhoz fűzött viszonyával foglalkozott karácsonyi számában.
Október végén a Győrhöz közeli Bőnyben a 76 éves Győrkös István lelőtte Pálvölgyi Péter őrnagyot, a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda kiemelt főnyomozóját. Az idős férfi az ismert, ám az elmúlt években teljesen marginalizálódott neonáci csoport, a Magyar Nemzeti Arcvonal vezetője volt. Az utóbbi időkben Győrkös tevékenysége jóformán abban merült ki, hogy „airsoft-kiképzéseket” tartott.
A gyilkosságot követően néhány nappal az Index számolt be arról, hogy ilyen gyakorlatozásokhoz az orosz katonai hírszerzés, a GRU embereinek is köze volt. most a New York Times foglalkozott részletesen az esettel, és ennek kapcsán a magyarországi szélsőjobbal, illetve az orosz beavatkozási kísérletekkel.
A lap moszkvai tudósítója – aki a magyar országgyűlés több nemzetbiztonsági bizottsági tagjával is beszélt – arról ír, hogy az MNA és a GRU között jóval szorosabb lehet a kapcsolat az eddig föltételezettnélvolt olyan, hogy a GRU tagjai ötször is megfordultak egy éven belül Bőnyben. A legszorosabb kapcsolat 2010 és 12 között volt. A NY Times – magyar szolgálatoktól származó – információja szerint a GRU további célja volt a Győrkös által alapított Hídfő nevű portál megszerzése, ami azután meg is történt. Az oldal ma az orosz propaganda fontos eszköze.
A New York Timesnak a magyar politikusok közül csak baloldali ellenzékiek nyilatkoztak, ennek apropóján a lap fölidézi azt, hogy bár a magyarok többsége változatlanul a nyugati orientáció híve, de a kormányzó Fidesz, és a „vezető ellenzéki” Jobbik Putyin hívének tekinthető.