Itthon hvg.hu 2016. december. 02. 12:54

Ügyészség: lehet, hogy volt mulasztás Pharaon-ügyben, mégsem nyomoznak

Érdekes érveléssel utasította el a Fővárosi Főügyészség Tényi István feljelentését, aki szerint felmerül a gyanú, hogy a magyar hatóságok nem jártak el jogszerűen, amikor beengedték Magyarországra Ghaith Pharaont.

A feljelentő Tényi István a többi között azt sérelmezte, hogy a szaúdi üzletember annak ellenére kapott tartózkodási engedélyt, hogy az FBI évek óta körözi, illetve, hogy a magyar belügyi hatóság nem vett tőle ujjlenyomatot.

Az ügyészség ugyanakkor úgy látja – írja a Magyar Narancs –, hogy hiányzik a bűncselekmény gyanúja. Mégpedig azért, mert bár elismerik, hogy Tényi a feljelentésében számos olyan sajtóhírre hivatkozik, amelyek azt mutatják, hogy valóban mulaszthattak a magyar hatóságok, de mint írják, jó néhány olyan hír is megjelent, amely cáfolta ezeket az értesüléseket. Vagyis a közlések és a cáfolatok kvázi kioltják egymást.

A feljelentés elutasításának indoklásában azt is leírta az ügyészség, hogy a kormány részéről kiadott tájékoztatások – az időpontok, események tekintetében – tartalmaznak ellentmondásokat, amelyek lehetséges magyarázataként felmerül a hatóságok szándékos mulasztása.

Ez azonban csak egy lehetséges következtetés, de nem a megismert adatokból logikai úton levezethető egyetlen eredmény".

 Így, ahogy a végső megállapításban áll, az ügyészség szerint az

a nyomozás elrendelésének nincs törvényi alapja."

Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.