Az ELTE BTK professzorának feladata a Szépművészeti Múzeum és a Nemzeti Galéria új koncepciójának kidolgozása volt, de szűk két évre szóló szerződését idő előtt felmondta.
Miután az Átlátszó nyilvánosságra hozta levélváltását az ELTE BTK médiatanszékét alapító szakemberrel, sok újságíróban felmerült, miért oktatja ki a professzor a riportert, miért küldözget neki Örkény-novellát ahelyett, hogy megválaszolná az amúgy közérdekű kérdést, vagy egyszerűen megtagadná a válaszadást.
A lap ugyanis azt szerette volna tudni, melyik állami cégtől és mennyi pénzt kap György Péter a Baán László miniszteri biztosnak nyújtott tanácsaiért. Miután a levélváltást publikálták, György Péter mégis érdemben válaszolt.
György 2016 nyarán beszélt arról a Magyar Narancsnak, hogy egy éve tanácsokat ad Baán Lászlónak. Mivel Baán a Szépművészeti Múzeum igazgatója is, az Átlátszó onnan is igyekezett megtudni, miért és mennyi pénzt kap György Péter, de a múzeum közlése szerint nekik nincsenek tanácsadóik. György Péterrel pedig csak egy elemzés elkészítésére szerződtek 3 évvel ezelőtt.
A Városliget Zrt.-től megkapott előző évi szerződések listáján nem szerepelt sem György Péter, sem cége, a Network/Media Médiatanácsadó és Oktató Kft., ezután fordultak magához az érintetthez.
A pikírt levélváltás után György Péter közölte: 2015. február 15-től 2016. december 31-ig szóló szerződése volt a Kultúra 2008 Nonprofit Kft.-vel, de ezt felmondta 2016. július 1-jén. Feladata a Szépművészeti Múzeum és a Nemzeti Galéria múzeumi koncepciójának kidolgozása volt havi bruttó 300 ezer forintért.
A Kultúra 2008 Kft. az a cég, amely 2008 óta intézi a Szépművészeti Múzeum terembérleteit, felügyelőbizottságának tagja Habony Árpád egyik üzlettársa, Rostás Zoltán is.