Lelőttek egy rendőrt Bőnyben szerda reggel, információink szerint a Magyar Nemzeti Arcvonal nevű szervezetet vezető 75 éves Gy. István házánál volt a lövöldözés, amelyben ő is megsérült.
Meg nem erősített hírek szerint a Magyar Nemzeti Arcvonal nevű szélsőséges szervezet vezetőjének házánál dördültek el lövések egy szerda reggeli házkutatáskor a Győr-Moson-Sopron megyei Bőnyben. Úgy tudni, egy rendőr fejlövést kapott és meghalt. Más rendőr sérültje a lövöldözésnek a korábbi információkkal ellentétben nincs. A Kisalföld szerint a tűzharcban a hátán eltalálták az idős férfit is, a hasán jött ki a lövedék, és már operálják a győri kórházban, és létfontosságú szervet nem ért a lövés.
A hvg.hu és a Kisalföld információi szerint az illető Gy. István, aki a hungarista szervezet vezetőjeként szervezett katonai jellegű táborokat a községbe. Úgy tudjuk, a férfihez házkutatásra, fegyverek felkutatására érkeztek ki a rendőrök, de ő tüzet nyitott rájuk. Helyszíni információk szerint a házkutatások a férfi kórházba szállítását követően is folytatódnak Bőnyben.
A Kisalföld videója a TEK érkezéséről:
A nyomozó ügyészség az ügyben szerdán délután kettő órakor tart sajtótájékoztatót Győrben.
A hvg.hu korábban cikket is közölt a bőnyi táborról, itt olvashatja:
Parázs az ugaron - hungarista kiképzőtábor Bőnyben
Még a helyiek is alig tudnak valamit a Győr közelében, Bőnyben évente megrendezett szélsőjobboldali kiképzőtáborról. A Nemzeti Arcvonal a gyöngyöspatai Véderőtől eltérően nem szereti a hajcihőt.
Nevének elhallgatását kérve egy helyi lakos részletesen beszámolt a hvg.hu-nak a szerda reggeli történésekről, mint mondta, ők még éppen beértek a munkahelyükre, utána, 8 óra körül történt a lövöldözés. A település központjától nagyjából fél kilométerre van a lezárt rész, ahol mindez zajlott. Ő nevet nem akart mondani, de ismeri a 70 év körüli férfit, aki a feleségével él a családi házban, amit körbezártak. A lakó úgy tudja, hogy pár éve az egyik fiuk meghalt, de nem tud róla, hogy bármi gond lett volna náluk, a többi gyerek már családos, külön él, őket is jól ismerik a községben.
A hvg.hu-nak egy helyi lakos azt mondta Gy. Istvánról, hogy „Nagyon tisztelettudó, de azért van múltja”. Pár éve költöztek a településre, de azt mindenki tudja róla, hogy „emberei” vannak, akik főként nyáron járnak hozzá. Az asszony azokat a 20-25 év körüli fiatalokat nevezte így, akik elmondása szerint szintén nagyon rendesen viselkednek, viszont „fiatal kommandósok”-nak néznek ki, mert „katonai terepjáró ruhában járnak”. Elmondása szerint nyáron voltak Gy.-nél.
A Kisalföld.hu azt írja, hogy Bőnyben az összes bevezető utat lezárták, mindenhol golyóálló mellényes rendőrök vannak, és 10 óra után nem sokkal elfogták a lövöldözőt. Negyed 11 után indult el a helyszínről egy mentőautó, rendőri felvezetéssel és a mentőtiszt helyén is egy rendőr ült a helyszíni jelentés szerint. Később egy második mentő is útnak indult.
A hvg.hu kereste az ügyben a Terrorelhárítási Központot, de onnan egyelőre nem akartak nyilatkozni. A megyei rendőr-főkapitányságtól és a Központi Nyomozó Főügyészségtől is ugyanilyen választ kaptunk. A Kisalföldnek viszont megerősítette a Központi Nyomozó Főügyészség, hogy rendőrt lőttek meg.
Bőnyben a rendőrség a lezáráskor arra kért mindenkit, hogy zárkózzanak be. A helyi iskolában a gyerekek biztonságban vannak – tudtuk meg az intézmény vezetőjétől. A helyi óvodában is bezárkóztak a gyerekekkel, de pánikhangulat nincs. Mindenki próbál tájékozódni, hívogatják az emberek az önkormányzatot, a Facebookon és a különféle üzenetküldő felületeken is keresik az információkat.
A polgármester elutazott, sem ő, sem a jegyző nincs jelenleg a községben – ennyit mondtak a polgármesteri hivatalban kérdésünkre.
Az Athéna Intézet 2012-ben készített riportot a Nemzeti Arcvonal kiképzőtáboráról, amelyet állítólag évente megrendeznek a Győr közelében található Bőnyben. A Kisalföld 2009-ben írt arról, hogy állítólag neonácikat képeztek ott ki, bár ezt a Nemzeti Arcvonaltól cáfolták.