Külön indul az LMP a következő országgyűlési választáson is - közölte a párt társelnöke. Az elnökség egyhangúlag megszavazta, hogy nem vesznek részt a PM által kezdeményezett megbeszélésen sem.
Az LMP nem egyezkedik a baloldali pártokkal a választás előtt, a PM által kezdeményezett előválasztásról szóló megbeszélésre sem mennek el – jelentette ki Szél Bernadett, az LMP társelnöke, aki szerint „az egy pártba tartozók szoktak előválasztási megbeszélést tartani.”
Az LMP azt tervezi, hogy mind a 106 egyéni választókerületben indít jelöltet, nem lépnek vissza senki javára. Szél Bernadett nem osztja a baloldali pártok alapnézetét, miszerint ha nincs összefogás, az elaprózódó szavazatok miatt nem lehet leváltani a kormányt.
„Ha a szavazóknak a 2010 előtti világ maradéktalan visszatérése vagy a mostani fennmaradása között kell választania, akkor az előző két választás alapján az utóbbira szavaz. A baloldalon ugyanazok, ugyanazt mondják, ennek Gyurcsány Ferenc az emblematikus figurája. Nem mi vagyunk a hibásak azért, hogy az ellenzék hat év alatt nem tudott megújulni.”
Az ellenzék már megint nem a lényegről beszél
A kudarcos 2014-es választások és az utána törvényszerű üzengetések után ismét tárgyalóasztalhoz kényszerülnek a baloldali pártok: már a népszavazást követő héten elkezdődnek a háttérbeszélgetések a választási együttműködésről, de nem nagy fórumon, hanem egyesével. „Tanultunk a korábbi összefogás kudarcából, senkit nem szólítunk fel, hogy jöjjön tárgyalni" - fogalmazott a Demokratikus Koalíció egyik tagja, aki szerint ezt most csendben intézik, csak az eredményről számolnak be.
Bár Hadházy Ákos az LMP frissen megválasztott társelnökeként a hvg.hu-nak adott interjúban nem zárta ki határozottan sem a Jobbikkal, sem a baloldallal kötendő esetleges koalíciót (azt mondta, a kérdés nem időszerű, azonban ugyanott leszögezte, hogy a Fidesszel nincs közös kormányzás), Szél Bernadett megtette. Azt mondta, egyik jelenlegi parlamenti párttal sem hajlandók koalícióra lépni, részben az ideológiai különbségek miatt.