Itthon hvg.hu 2016. október. 20. 09:59

Migránsoknak néztek egy Erasmus-diákcsoportot a déli határnál, rendőrt hívtak rájuk

Még a szőke észt lányok is gyanút kelthetnek egy kellőképpen éber helyi lakosban, ha épp a Szegedet Szabadkával összekötő sín mentén gyalogolnak – derült ki a MigSzol szervezte kiránduláson.

Külföldi, Erasmus-programban részt vevő diákoknak szervezett túrát a déli határszakaszon a menedékkérőket segítő MigSzol Szeged csoport. A túrán végigjárták a 2015-ös menekültválság helyszíneit, de a kirándulás annyira valósághűre sikeredett, hogy egy helyi lakos migránsnak nézte az észt, litván és szlovák diákokat, ezért rendőrt hívott rájuk – tudósít a Délmagyar.hu helyi hírportál.

A külföldi és magyar egyetemisták az Erasmus+ program keretében tíz napot töltenek Szegeden.

A Szegedet a szerbiai Szabadkával összekötő sínek mentén gyalogló, 25 fős csoport keltett gyanút az egyik éber helyi lakosban, aki be is jelentette a rendőrségnek, hogy migránsok haladnak a sínek mentén.

A rendőrök ki is jöttek, de nem találtak semmi kivetnivalót az előzetesen bejelentett és engedélyeztetett túrában, így továbbengedték a diákokat.

Kékesi Márk, a szervezet aktivistája elmondta, hogy a kiránduló diákok egy része ráadásul szőke, és örvendett, hogy végső soron a magyarok nem rasszisták.

Attól még, hogy szőke csajok jönnek, ahogy az SZTE volt kancellárja szerette volna, még rájuk hívják a rendőröket.

 

Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.