Itthon hvg.hu 2016. október. 11. 19:04

Így vezet félre a migránsellenes propaganda - leleplezés

Egy autótolvajt rajtakapó máltai férfi fotójával illusztrálták azt a cikket, amely szerint migránsok vertek meg egy bevándorláspárti olasz politikust - írja az Urbanlegends.hu.

Vérző fejű férfi fotóját csatolták ahhoz a történethez, amely szerint migránsok vertek meg egy olasz bevándorláspárti politikust, mivel megjegyezte, hogy illegálisan, koszos dobozokról árulnak halat az utcán. A sztori magyar „fordítása” az ilpopulista.it olasz lapot jelölte meg a sztori forrásaként.

Az Urbanlegends blog figyelmét egy olvasója hívta fel a cikkre, a szerző pedig utánanézett az esetnek. Mint kiderült, az olasz honlapon valóban szerepel egy hír arról, hogy egy férfit megvertek illegálisan halat áruló bevándorlók, amiért rájuk szólt, az azonban nem “bevándorláspárti politikusként”, hanem San Benedetto del Tronto település kereskedelmi tanácsosaként mutatta be.

A blog szerzője a véres fejű férfiról készült fotó eredetét is kiderítette. A kép egy máltai férfit ábrázol, aki még tavaly januárban rajtakapott valakit, miközben feltörte a kocsiját. A finn állampolgárságú tolvaj úgy megverte a máltait, hogy tucatnyi öltéssel kellett összevarrni az arcát.

Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. április. 11. 19:00

„A verseim nem én vagyok: az vagyok én, amit itt irok” – máig sokkolóan hat József Attila kevésbé ismert arca

Évtizedekig elzárva tartották a nagyközönség elől, majd amikor szóba került a nyilvánosságra hozatala, mind az irodalmárok, mind a pszichológusok tiltakozni kezdtek ellene. Nemcsak azért, mert a szocialista erkölcsbe ütközött, hanem attól is tartottak, hogy a megjelentetése lejáratná a pszichoanalízis módszerét, valamint összetörné az olvasókban élő, kultikus József Attila-képet. A Szabad-ötletek jegyzékének idei újrakiadása és a József Attila pszichoanalízisét feldolgozó, ezen a héten mozikba kerülő új film, a Reménytelenül egyaránt a közönség nem szűnő érdeklődését mutatja a téma iránt. A ma 120 éves József Attiláról, a költőről és a magánemberről, továbbá a Szabad-ötletek jegyzékének publikálását övező vitákról kérdeztük az első kiadást tető alá hozó Tverdota György irodalomtörténészt, a József Attila Társaság elnökét, az életmű egyik legavatottabb ismerőjét.