Itthon hvg.hu 2016. szeptember. 13. 16:49

Visszadobta az ügyészség a Spéder ügyében érkezett feljelentést

A feljelentés nem az FHB és az Index tulajdonosa ellen, hanem azok ellen az állami döntéshozók ellen irányult, akik segítették Spéder Zoltán befolyásszerzését a Magyar Postánál. Főként Németh Lászlóné lélegezhet fel, miután az ügyészség úgy látja, az MSZP-s feljelentő nem elég pontosan jelölte meg, milyen belső szabályzatra alapozza a hűtlen kezelés gyanúját.

Nem nyomoz az ügyészség Spéder Zoltán Magyar Postán belüli befolyásszerzése miatt – adta hírül a 444.

A feljelentést az MSZP frakcióvezető-helyettese, Szakács László tette azok ellen a politikusok és állami tisztségviselők ellen, akik korábban helyzetbe hozták Spéder Zoltánt a Magyar Postánál. A feljelentés szerint 2013 ősze és 2014 tavasza között a Magyar Posta irányításának jelentős része Spéder Zoltán érdekeltségeihez került, miközben ő ezért nem fizetett a Posta értékéhez mérhető összeget. Az állami döntéshozók nemcsak tudtak erről, hanem támogatták is a befolyásszerzést: kormányhatározatok és postai közgyűlési határozatok betonozták be a folyamatot.

Az ügyészség azzal az indokkal nem indított nyomozást, hogy állami cég vezetője nem követhet el hivatali visszaélését, illetve hogy Szakács László nem elég pontosan jelölte meg, milyen belső szabályzatra alapozza a hűtlen kezelés gyanúját.

Az ügyészség döntése azért is érdekes, mert tavasszal mintha kilövési engedélyt adtak volna ki Spéder Zoltán, az FHB és az Indexet is kiadó CEMP tulajdonosa ellen, lesifotókkal, hatósági vizsgálatokkal, házkutatással megspékelve. Ezelőtt Spéder látszólag kifejezetten jó kapcsolatban volt a kormánnyal, egyre nagyobb befolyást szerezve az állami közműszolgáltatóban, a takarékszövetkezetekben és a postában.

Így gyártott Spéderről smárolós álriportot a TV2

A TV2 nem egyszerűen paparazzofotókkal és privát infókkal próbálta lejáratni Spéder Zoltánt, hanem szándékosan manipulálni próbálta a nézőket. Így lett a kolléganőnek köszönésképpen adott pusziból csókjelenet, a 35 milliós luxusverda valójában 10 milliót ér, a sorscsapásként tálalt súlyos operáció egy sima vakbélműtét volt.

Lázár János, a Miniszterelnökség vezetője a június 30-i kormányinfón kifejezetten biztatta Pintér Sándor belügyminisztert, hogy ha érkeznek feljelentések, legyenek bár névtelenek, minden esetben rendeljenek el nyomozást Spéder Zoltán ügyeiben. Felhívta a figyelmet, hogy a Magyar Postánál három ügyben is csalás gyanújával vizsgálódnak a hatóságok.

A 444 szerint az ügyészség mostani határozata után főként Németh Lászlóné volt fejlesztési miniszter és volt postaügyi államtitkár lélegezhet fel, mert fontos szerepe volt a postával kapcsolatos döntésekben. Ugyanígy Spéder Zoltán is megnyugodhat, mert így nem merül fel, hogy törvénytelenül szerezte befolyását egy állami cégben.

A lap úgy tudja, a Spéder elleni kormányzati hadjárat az után állt le, hogy kiszivárgott, Spédernek vannak hangfelvételei Orbán Viktorral és Roghán Antallal folytatott telefonbeszélgetéseiről. A Spéder elleni rendőrségi és NAV-vizsgálatok sem jutottak semmire.

Orbán és Rogán is szerepelhet a Spédernél lefoglalt hangfelvételeken

Az MNO értesüléseit nem erősítették meg, de nem is cáfolták.



Hirdetés
Itthon Martini Noémi 2024. december. 28. 10:00

„Nincs még egy ország, ahol különbséget tesznek menekült és menekült között” – hogyan élnek az állami támogatástól elesett kárpátaljai menekültek?

Augusztus vége óta nem jár állami lakhatási támogatás több ezer kárpátaljai menekültnek. Vannak, akik alkalmi munkából ki tudják termelni a lakbért, másoknak a Máltai Szeretetszolgálat továbbra is finanszírozza a lakhatást, de rengetegen tűnnek el nyomtalanul a rendszerből, és olyanokról is hallani, akik arra kényszerültek, hogy visszatérjenek Kárpátaljára. Az utóbbi négy hónapban több érintett családdal és szállásadóval maradtunk kapcsolatban, hogy megtudjuk, hogyan élnek túl. Három helyszín, három különböző sors.