Itthon hvg.hu 2016. augusztus. 26. 09:15

Újabb nagy leépítésre készül az MTVA

Az idén csak 77,7 milliárd forintból gazdálkodó állami médiacég továbbra is finanszírozási gondokkal küzd, nem is tagadja, hogy leépítésre készül. Azt azonban cáfolják, hogy az elbocsátás 300 embert is érinthet – ahogy a Népszabadság értesült.

Újabb jelentős leépítésre készül az MTVA a Népszabadság értesülése szerint. A hírt a közszolgálati média nem cáfolta, azt írták, van egy belső vizsgálat, amely személyi következményekkel járhat.

Az MTVA jelenleg 2000 ember munkaadója, és 2011 óta ez a hatodik nagy leépítés. 2011-ben 900 embert küldtek el két lépcsőben, azóta évről évre 100-200 fővel csökkent a stáb, igaz, közben sokakat fel is vesznek. A cég bérköltségei járulékokkal együtt meghaladják az évi 15-16 milliárd forintot, ebből az óriási összegből igyekeznek faragni.

Az MTVA nem tagadta, hogy nagyobb leépítésre készültek, de úgy fogalmaztak, hogy folyamatosan zajlik egy belső vizsgálat, amely arra irányul, hogy hol lehet csökkenteni a még mindig meglévő párhuzamosságokat, és hol lehet növelni a hatékonyságot. Ennek a vizsgálatnak személyi konzekvenciái is lehetnek, bár nem olyan nagyságrendben, mint ahogy a lap tudja – ők 300 fő elbocsátásáról kaptak információt.

Idén 77,7 milliárd forintból működik az MTVA, amely 71,1 milliárd forint állami támogatásból és 6,6 milliárdos kereskedelmi és vagyongazdálkodási bevételből áll össze. Bár a kormány tavaly ősszel átvállalta a közmédia 47,2 milliárdos adósságát, ez egy nagyon feszített büdzsé, ezért is van szükség az elbocsátásokra. Emlékezetes, a 2015-ben több mint 80 milliárdból gazdálkodó mamutcéget a médiahatóság további 10,6 milliárd forinttal támogatta, így összeségében 91,8 milliárdból működött tavaly.

A finanszírozási gondok azóta is folytatódnak, az M1 és az M4 tavalyi elindítása és idei fenntartása nagyon megterhelte a büdzsét, az olimpiai és a foci-Eb közvetítésével pláne. Az M4 fenntartása az idén 15 milliárdnál is többe kerülhet. Ráadásul szeptember közepén indul az M5 tudományos-kulturális csatorna.

 

Hirdetés
hvg360 Tiszóczi Roland 2025. március. 03. 17:30

Kedden élesedhetnek Trump vámjai, már csak az a kérdés, kinek fognak jobban fájni

Donald Trump elnök éppen az amerikai dominanciájú globális kereskedelmi rendszer alapjait támadja, amikor 1939 óta nem látott csúcsra emeli az importra vonatkozó összesített vámtarifát. Az elnök egyértelmű célja visszahozni az USA-ba a gyártást és erősíteni a hazai piac szerepét, ám mindennek ára van, ami hosszabb távon akár a dollárt és az amerikai gazdaságot is gyengítheti.