A szakértő szerint újabb merényletek várhatók.
A Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE) egyetemi docense szerint bárhol, bármikor előfordulhatnak a nizzai tömeges gázoláshoz hasonló merényletek. Kaiser Ferenc az M1 aktuális csatorna vasárnap reggeli műsorában ugyanakkor hozzátette: legvalószínűbb azonban azokban az országokban, ahol jelentős muszlim közösségek élnek.
Ezen közösségek esetében is nagyjából mindössze 1-2 ezrelék a radikalizálódók aránya ott ahol milliós létszámban vannak jelen muszlimok, ez akár 1-2 ezer potenciális elkövetőt jelenthet - tette hozzá a biztonságpolitikai szakértő.
A dél-franciaországi Nizzában csütörtök este egy 31 éves tunéziai férfi bérelt teherautóval belehajtott a francia nemzeti ünnepet lezáró késő esti tűzijátékot néző tömegbe, és közben lövéseket adott le a város tengerparti sétányán. A támadásnak a legfrissebb adatok szerint 84 halottja és 303 sebesültje van, utóbbiak közül 121-en még kórházban fekszenek, 26 embernek pedig válságos az állapota.
A támadást szombaton a magát Iszlám Államnak (ISIS) nevező terrorszervezet vállalta magára. Manuel Valls francia kormányfő a Journal du Dimanche című vasárnapi lapnak nyilatkozva arról beszélt, hogy a nizzai merénylő csupán tette előtt röviddel fordult a radikális iszlámhoz. A nyomozás során kiderült, hogy a támadó "nagyon gyorsan radikalizálódott" - mondta Valls. A kormányfő hozzátette, hogy az Iszlám Állam (IÁ) dzsihadista szervezet célzottan olyan magányos elkövetőket szólít fel támadásra, akik "ismeretlenek titkosszolgálataink számára".