A kerékpársáv megtartása és a szélesebb járda miatt gyűlt össze a tömeg.
Körülbelül ezren tüntettek a budai Bartók Béla útra tervezett kerékpársávért, mivel a legújabb tervek szerint a jelenlegi bringaút helyére közúti sáv épül. A BKK közleménye szerint azonban még nincs döntés az ügyben. A felszólalók mindegyike inkább kisebb gépkocsiforgalmat, de szélesebb járdát és kerékpárutat szeretne.
"Kerékpársávokkal és szélesebb járdákkal egészségesebb környezet, könnyebb és biztonságosabb közlekedés, gazdasági és kulturális fejlődés várható. A fejlesztés elmaradása elvenné Újbuda városközpontjának és Budapest egyik kerékpáros főútvonalának jövőjét, a környék a Rákóczi úthoz és a Nagykörúthoz hasonlóan megakadna a fejlődésben" – olvasható a tüntetés leírásában.
A demonstráción tartott beszédében Kürti Gábor a Kerékpárosklub elnöke elmondta, biztos benne, hogy lesz kerékpársáv a Bartók Béla úton. Kürti felhívta a figyelmet, hogy miközben a számítások és a mindennapok gyakorlata szerint is egy sávnyi autóforgalom zajlik jelenleg a Bartókon, számtalan alternatíva segíti a közlekedést. Nagyjából 500 milliárd forint értékben épült meg az utat tehermentesítő 4-es metró, fonódó villamos, a kelenföldi P+R parkoló, a forgalomcsillapított lett a Móricz Zsigmond körtér és napi 4000 kerékpáros jár itt, ami a Bajcsy Zsilinszky úti kerékpárút és sáv forgalmával vetekszik, mondta Kürti.
„Ugyan egy bicikliút miatt jöttünk ide, de ez a bicikliút most arról szól, hogy mi lesz ebből a városból” – mondta az utcában működő Kortárs Építészeti Központ nevében Szemerey Samu. Szemerey figyelmeztetett, hogy a főváros céljai nyomán könnyen a Nagykörút és a Rákóczi út sorsára juthat ez az útvonal is. Felhívta a figyelmet arra, hogy a gyalogos és kerékpárosbarát utcák gazdasági fejlődést, jobb életminőséget hoznak magukkal.
„Az eredeti tervek áthúzását minden itt lakó, itt dolgozó és itt közlekedő meg fogja szívni” – szólalt meg Halász Áron, a Magyar Kerékpárosklub szóvivője. Újbuda kulturális városközpontja kezdett kialakulni a környéken, amit a főváros lépése meg fog akasztani, tette hozzá. Halász szerint a döntés körüli titkolózás mutatja, hogy még a döntéshozók sem merik felvállalni ezt a lépést.
A biciklis felvonulás mintegy 1100 résztvevője a Gárdonyi térről indult a Bartók Béla úton és a Szent Gellért tér, a Műegyetem rakpart, a Petőfi híd budai hídfője és a Móricz Zsigmond körtér érintésével ugyanoda ért vissza.