2016. június. 12. 11:07 MTI Utolsó frissítés: 2016. június. 12. 11:11 Itthon

Eb: a nyereség harminc százalékát osztja szét a játékosok között az MLSZ

A tiszta nyereség 30 százalékát osztja szét a Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) a franciaországi Európa-bajnokságon szereplő válogatott játékosai között.

Vági Márton, az MLSZ főtitkára az M4 Sportnak nyilatkozva elmondta: a 30 százalékot előre meghatározták, de a tiszta nyereséget nehéz kiszámolni. "A költségek biztosak, de minden nap emelkednek, mert újabb és újabb kiadásaink keletkeznek. A bevétel abból adódik, hogy ha nyer a csapat, akkor kapunk pénzt, ez viszonylag tiszta játék."

    A főtitkár hozzátette, minden mérkőzésnek más díjazása van. "A továbbjutás egy külön premizált dolog, és a végén még azt is megnézik, hogy melyik mérkőzésnek mennyi volt a nézettsége. Tehát nagyságrendileg lehet tudni, hogy körülbelül mi van, de augusztusban lesz végleges, hogy melyik csapat mennyit kap. Attól függően, hogy ki ellen játszunk és hogy meddig jutunk."

    Vági Márton abban bízik, hogy a magyar válogatott június végéig marad Franciaországban - ez azt jelentené, hogy továbbjut a csoportjából, hiszen a nyolcaddöntőket június 25. és 27. között rendezik. "Elégedett akkor leszek, ha a nézők azt mondják, hogy jól szerepelt a magyar csapat. Hogy ez eredményben mit jelent, azt nem tudom, de reménykedem, hogy a tizenhat közé bejutunk" - idézi az m4sport.hu az MLSZ főtitkárát.

    Az Eb-re 44 év után kijutott magyar válogatott kedden Bordeaux-ban Ausztria csapatával találkozik, majd négy nappal később Marseille-ben Izland, végül június 22-én, Lyonban Portugália nemzeti együttese lesz az ellenfele.

Hirdetés
hvg360 Tornyos Kata 2024. december. 23. 10:54

Lehet, hogy már nem a magyarok a finnek kedvencei, de azért még mindig nagyon várnak minket – mi igaz a finn sztereotípiákból?

Állandó sötétség, télen-nyáron meg lehet fagyni, kiváló az oktatás, és nem utolsósorban a legboldogabb ország a világon. Nagyjából ezek a jellemzők jutnak eszébe a magyaroknak Finnországról, ahova meglepően kevesen költöznek közülünk, annak ellenére, hogy rokonok vagyunk, más skandináv országok pedig kifejezetten népszerű kivándorlási célpontok. A finn kormány szinte kampányszerűen próbálja beszippantani a külföldieket – hogyan segítik a beilleszkedésüket, és milyen a háborús készültségben lévő Finnországban élni?