A múlttal való szembenézés helyett a prevencióra koncentrálna a Magyar Úszószövetség, amely csütörtöki sajtótájékoztatóján gyermekvédelmi programot jelentett be. A hvg.hu felvetette, hogy miért nem áll fel olyan független grémium, ahová áldozatvédelmi program keretében fordulhatnának korábbi esetek sértettjei – ez segítené a múlttal való szembenézést.
Az uszodai erőszak lassan hasonlatos az ügynökakták nyilvánosságához: bármikor újabb esetekre derülhet fény, ahogy azt a Kiss László-ügy vagy a Szepesi Nikolett-könyvben nyilvánosságra került, úszólányokat molesztáló masszőr esete példázza. Erről is kérdeztük Gyárfás Tamást, a Magyar Úszószövetség (MÚSZ) elnökét a szervezet csütörtöki sajtótájékoztatója előtt, amikor még nem tudtuk, hogy a MÚSZ nagy bejelentésre készül: Herczog Mária, az ENSZ gyermekjogi bizottságának tagja, valamint UNICEF-szakértők bevonásával uszodai gyermekvédelmi programot indítanak.
A program prevenciós jellegű, nem a múlttal való szembenézésre koncentrál. Valóban fontos, és segíthet abban, hogy a szülő meggyőződhessen az uszodai környezet biztonságáról, tisztaságáról. De nem reagál arra a társadalmi igényre, amely a múlt feldolgozását célozza. Gyárfás Tamás elismerte, ez is egy fontos társadalmi igény, ugyanakkor a szövetség nem játszhatja el a rendőrség szerepét, és ehhez a feladathoz nincs is meg a kompetenciájuk. Azt is elmondta, nem beszélt még Kiss Lászlóval arról, miért nem mondta el az igazat az ügy nyilvánosságra kerülése után.
Kiss László április 7-én mondott le az úszóválogatott szövetségi kapitányi tisztétől, miután nyilvánosságra került, hogy 1962-ben nemi erőszak miatt börtönbüntetésre ítélték. Az akkori közleményében azt írta, hogy "kijelentem, hogy az ítéletben foglalt cselekményt soha, semmilyen körülmények között nem követtem el".
Előzőleg koncepciós pert emlegetett, és felvetette, perújrafelvételt kezdeményez becsülete megvédésére. Április 11-én a hvg.hu megírta, hogy a vádirat szerint két ügy miatt kellett bíróság előtt felelnie Kiss Lászlónak, majd a Népszabadság arra is utalt, hogy a perben előkerültek egy harmadik ügynek a dokumentumai is, amely azonban nem került bele a vádiratba – eszerint Kissnek volt már 1961-ben egy több hónapos eltiltása, mert társaival molesztált egy fürdőzőt.
A múlt hétvégén kamerák elé állt Takáts Zsuzsanna, annak az ügynek az áldozata, ami miatt Kiss később Nagyfán leülte a büntetését. Kiss ezt követően kért bocsánatot Takátstól, adta vissza százhalombattai díszpolgári címét, és kezdeményezte (az önkormányzatot megelőzve), hogy nevezzék át a városi uszodát, amely eddig az ő nevét viselte.