Itthon Népszabadság 2016. május. 05. 08:16

Gyurcsány mégsem akar koalíciót a Jobbikkal

A volt kormányfő a Népszabadságnak világossá tette: kizárja az együttműködést a szélsőjobboldali párttal.

"A Demokratikus Koalíció az egyetlen párt a magyar Országgyűlésben, amely semmilyen együttműködésre nem hajlandó a Jobbikkal. Nem támogatunk semmilyen jobbikos kezdeményezést, nem megyünk el nyilvánosan vitatkozni velük, a mi politikánk ebben nem változott" – jelentette ki a Népszabadságnak adott interjújában Gyurcsány Ferenc, a DK elnöke.

A volt kormányfő azután tisztázta álláspontját, hogy egy minapi interjúban a három nagy politikai blokk esetleges, kényszerű összefogását vizionálta, a kétharmados törvények lebontása céljából. A Népszabadságnak Gyurcsány azt mondta: "teljes mértékben" kizárja a Fidesz feje fölött átnyúló, baloldali-jobbikos nagykoalíciót. "Mindaz, amit Magyarországról, emberi méltóságról, Európáról, szabadságról gondolunk, az tűz és víz. Hát hogy a csudába lehetne együttműködni?".

A sonline.hu-nak adott interjújában a volt miniszterelnök szó szerint így fogalmazott: "Bekövetkezhet tehát az, amire nem gondolt Orbán Viktor, hogy a centrális erőtér fölött létrejöhet a bal- és jobboldali összefogás. Előfordulhat, hogy a három nagy blokk – a baloldali ellenzék, a Jobbik és a Fidesz-KDNP – egyike sem szerzi meg a voksok 50 százalékát, s nyílt koalíciót sem köthetnek egymással. Megjegyzem: egyáltalán nem lelkesednék érte, de már nem tudom kizárni, hogy lesz majd olyan jelentős nyomás a szavazópolgárok részéről, hogy a 2/3-os törvények lebontása érdekében összefogjanak a mostani kormányzaton kívüli erők. Lehet, hogy nagyon fura véget ér majd a mai rendszer."

Hirdetés
hvg360 Lengyel Tibor 2025. április. 28. 15:00

Szintet lépett a Kövér-féle házmestertempó: a rendszerváltás óta először tiltanak ki képviselőket, felülírva a választói akaratot

A momentumosok és Hadházy Ákos látványos, füstgyertyás tiltakozó akcióját nemcsak rekordösszegű pénzbírsággal, hanem más, eddig példátlan szankcióval is sújtotta Kövér László. Ez a demokráciadeficit újabb szintje: a rendszerváltás óta nem fordult elő, hogy képviselőket tiltsanak ki a törvényhozásból, ahová a választók küldték őket. Megtudtuk: a döntés miatt az ellenzékiek a strasbourgi emberi jogi bírósághoz fordulnak.