Offshore hátterű cégben volt tulajdonos a Belügyminisztérium önkormányzati államtitkára – tudta meg az RTL Híradó. Pogácsás Tibor egy olyan vállalkozásba szállt be, aminek a másik tulajdonosa egy liechtensteini cég volt, egészen tavaly júliusig. Az offshore cég akkor kiszállt. Az államtitkár azt mondta: ő kérte meg tulajdonostársait, hogy tegyék átláthatóvá a közös vállalkozásukat, aminek vecsési üzemét egyébként államtitkárként maga adta át.
Lichtensteinben alacsony a társasági adó, a vállalkozások ezért főleg adóelkerülésre használják a hercegséget. Az RTL Híradóban idézték Orbán Viktor legutóbbi rádiós nyilatkozatát, amelyben a kormánytagok esetleg offshore-érintettségével kapcsolatos kérdésre azt válaszolta: „a kérdés is képtelenség”.
Pogácsás Tibor, a Belügyminisztérium önkormányzati államtitkára viszont éppen offshore hátterű cégben volt tulajdonos.
Egy újlengyeli családi házba van bejegyezve az a cég, amiben Pogácsás Tibor egy offshore céggel együtt volt társtulajdonos. A lichtensteini vállalkozás 2015 júliusában kiszállt, az államtitkár viszont még mindig résztulajdonos.
Pogácsás Tibor az RTL Híradónak azt mondta: ő az offshore céggel nem volt kapcsolatban. Az volt a kérése, hogy offshore cég kikerülésével tegyék átláthatóvá a vállalkozást.
Arra a felvetésre, hogy amikor az államtitkár a cégbe került, még hónapokig tulajdonos volt az offshore társaság, az államtitkár úgy reagált: technikai idő kellett az átalakításhoz, négy hónap alatt tették átláthatóvá a céget, illetve minden tulajdonosa magyar lett.
Honlapja alapján a társaság légitársaságoknak szállít ételt, vecsési üzemüket 2015 áprilisában adták át.
Pogácsás Tibor szerint államtitkári szerepvállalásával nem összeférhetetlen a céges tulajdonrész. Arra hivatkozott, hogy szerinte mindenképpen támogatást igényel az a társaság, amely ötven embernek ad munkát, illetve állami megrendelésük nincs.
Az önkormányzati államtitkár a negyedik, akiről kiderült, hogy neki vagy valamelyik családtagjának volt vagy van offshore-érdekeltsége.
A HVG már 2008-ban írt arról, hogy az 1700 lakosú Pest megyei Újlengyel a kilencvenes évek végétől az egyik magyarországi offshore-paradicsommá fejlődött