Itthon MTI/hvg.hu 2016. március. 23. 18:55

Kiadják a franciáknak az elképesztő luxusban élő csongrádi maffia tagjait

A nők futtatásából jelentős vagyonra szert tevő csongrádi bűnszervezet 12 tagja közül 10 nem ellenezte, hogy átadják őt a francia hatóságoknak. Az átadottakat tíz napon belül át kell vennie a francia hatóságnak, különben szabadlábra kell helyezni őket. Francia törvények alapján ítélik el őket, de választhatják majd azt, hogy itt ülik le büntetésüket.

A Fővárosi Törvényszék kedden és szerdán tizenkét tárgyalást tartott, és elrendelte tíz magyar gyanúsított átadását a francia hatóságoknak. A 10 férfi a közül a 12 közül való, akiken hétfő hajnalban ütöttek rajta Csongrád megyében, és akik elképesztő luxust engedhettek meg maguknak a rendőrség által közzétett fotók tanúsága szerint.

police.hu

A rendőrök a 12 embert hétfőn vették őrizetbe prostituáltak futtatása és bűnszervezet működtetése miatt.

police.hu

A magyar hatóságoktól érkezett információk alapján 2011-ben Ausztriában, majd 2014-ben először Bordeaux-ban, 2014 szeptembere óta Strasbourgban tartó nyomozások nyilvánvalóvá tették, hogy működik egy családi bűnszervezet Szegeden, amely mintegy negyven magyar nő futtatásával foglalkozik – közölte a törvényszék.

police.hu

Az elkövetőkkel szemben a francia hatóságok bocsátottak ki európai elfogatóparancsot bűnszervezetben részvétel, valamint bűnszervezetben elkövetett minősített kerítés és pénzmosás bűntette miatt. Ezen bűncselekmények miatt Magyarországon nem folyik büntetőeljárás a tizenkét férfi ellen.

police.hu

A tárgyalásokon a gyanúsítottak közül tízen elfogadták, hogy a bíróság elrendeli az átadási letartóztatásukat egyszerűsített átadás mellett. Az ő esetükben a végzés jogerőre is emelkedett. Ketten azonban nem járultak hozzá az átadáshoz, és fellebbeztek, esetükben a végzés nem jogerős.

police.hu

Mindegyik gyanúsított kérte az úgynevezett specialitás alkalmazását – ami azt jelenti, hogy velük szemben az elfogatóparancsban szereplő bűncselekményeken kívül nem indítható és nem folytatható egyéb büntetőeljárás –, ezért a bíróság ezt elrendelte.

Ott ítélik el őket, de nem feltétlenül ott ülik majd le a büntetést

A végzés innentől fogva tíz napig tart. Ha addig az európai elfogatóparancsot kibocsátó tagállam illetékes hatósága nem veszi át őket, szabadlábra kell helyezni a gyanúsítottakat.

police.hu

A gyanúsítottak csak akkor adhatóak át, ha a francia igazságügyi hatóságok megfelelő jogi garanciát nyújtanak arra, hogy a francia jog alapján meghozott jogerős ítélet után kérésükre Magyarországon is leülhessék a büntetést.

police.hu

Az ügyészség és a rendőrség hétfőn közölte: tizenkét férfit vett őrizetbe, valamint több százmillió forint értékben készpénzt és vagyontárgyakat foglalt le a rendőrség egy francia-magyar rendőrségi akció keretében, prostituáltak futtatása és egy bűnszervezet működtetése miatt. A csaknem egy éve, tavaly áprilisban létrehozott francia-magyar nyomozócsoportot, amelynek célja a bűnszervezet tagjainak elfogása volt, francia részről Nancy ügyészsége, magyar részről a Csongrád Megyei Főügyészség vezette.

police.hu
Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. április. 11. 19:00

„A verseim nem én vagyok: az vagyok én, amit itt irok” – máig sokkolóan hat József Attila kevésbé ismert arca

Évtizedekig elzárva tartották a nagyközönség elől, majd amikor szóba került a nyilvánosságra hozatala, mind az irodalmárok, mind a pszichológusok tiltakozni kezdtek ellene. Nemcsak azért, mert a szocialista erkölcsbe ütközött, hanem attól is tartottak, hogy a megjelentetése lejáratná a pszichoanalízis módszerét, valamint összetörné az olvasókban élő, kultikus József Attila-képet. A Szabad-ötletek jegyzékének idei újrakiadása és a József Attila pszichoanalízisét feldolgozó, ezen a héten mozikba kerülő új film, a Reménytelenül egyaránt a közönség nem szűnő érdeklődését mutatja a téma iránt. A ma 120 éves József Attiláról, a költőről és a magánemberről, továbbá a Szabad-ötletek jegyzékének publikálását övező vitákról kérdeztük az első kiadást tető alá hozó Tverdota György irodalomtörténészt, a József Attila Társaság elnökét, az életmű egyik legavatottabb ismerőjét.