Itthon hvg.hu 2015. november. 24. 20:27

Kövértől levélben kérte az RTL a parlamenti kitiltás feloldását

Hivatalos válaszlevelet küldött Kövér Lászlónak, az Országgyűlés elnökének az RTL, amelyben Kotroczó Róbert hírigazgató a tévé munkatársait érintő parlamenti kitiltás visszavonását is kérte.

Levélben kérte Kövér László házelnöktől Kotroczó Róbert, az RTL hírigazgatója, hogy oldja fel a tévé munkatársainak múlt héten életbe léptetett parlamenti kitiltását.

"Ha szakmai vagy etikai kérdések merülnének fel működésük kapcsán, a jövőben, kérem, hatalmazza fel sajtófőnökét, hogy módot adjon az egyeztetésre, nézőpontunk ismertetésére, mielőtt döntését meghozza" - tette hozzá.

Az RTL hírszerkesztőségét múlt csütörtökön tiltották ki a Parlamentből és a Képviselői Irodaházból, miután felvételeket közöltek arról, hogy a stábukat nem engedték be Orbán Viktor és NATO-főtitkár sajtónyilatkozatára. 

A sajtótájékoztatóra csak a közmédia juthatott be, Havasi Bertalan a miniszterelnök sajtósaként állt a stáb elé, majd a köztársasági őrség kivezette az épületből a csatorna munkatársait.   

"Az eset rendkívül egyszerűen elkerülhető lett volna, ha szerkesztőségünket időben értesítik a NATO-főtitkár nyilatkozatáról azzal, hogy pool kamerát használnak, és átadják a felvételeket. A nemzetközi gyakorlat alapján az újságíróknak amúgy is lehetővé kellett volna tenni a részvételt egy sajtónyilatkozaton" - írta most Kotroczó Róbert a házelnöknek.

Hétfőn az RTL stábtagjai egyébként újra megpróbáltak bejutni a parlamentbe, hogy onnan tudósítsanak, de nem szerepeltek az engedélyezettek listáján.

Az összes ellenzéki párt jelezte, hogy elítéli a csatorna kitiltását, az MSZP, az LMP és a PM felszólította a házelnököt, hogy vonja vissza a kitiltási határozatot, ami a szabad sajtó korlátozását jelenti az értelmezésükben.

AFP / Kisbenedek Attila
Hirdetés
hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.