2015. november. 11. 14:08 MTI Utolsó frissítés: 2015. november. 11. 15:43 Itthon

Lesöpörték Gyurcsányék javaslatát a röszkei vizsgálatról

Az Országgyűlés honvédelmi és rendészeti bizottsága szerdán nem vette tárgysorozatba azt az ellenzéki határozati javaslatot, amely a magyar rendőröknek a röszkei határnál migránsokkal szembeni fellépését vizsgálta volna.

A Vadai Ágnes, a DK politikusa és képviselőtársai által benyújtott indítványt egy igen és hat nem szavazattal elutasította a bizottság – közölte Firtl Mátyás, a bizottság kereszténydemokrata alelnöke az ülés utáni sajtótájékoztatón.   

Vadai Ágnes, Gyurcsány Ferenc, Oláh Lajos és Varju László független képviselők "a röszkei határállomáson történt – nemzetközi közvéleményt is megbotránkoztató – rendőrségi attak körülményeiről és hatásáról szóló határozati javaslat" címen nyújtották be előterjesztésüket.

A képviselők több kérdés tisztázására tettek javaslatot, köztük arra, hogy "milyen körülmények között indultak meg a menekültek a két országot elválasztó határzáron lévő kapun", továbbá mi indokolta "az aránytalan rendőrségi fellépést" a menekültekkel szemben szeptember 16-án.

A KDNP-s képviselő szerint több felvételen is látni lehetett, hogy elfogadhatatlan eszközökkel léptek fel a magyar rendvédelmi szervek ellen, a magyar határt nem jogkövető módon próbálták meg átlépni. Nincs arra indok, hogy a magyar parlamentnek foglalkoznia kellene a röszkei határnál történtekkel – közölte Firtl Mátyás. A bizottság alelnöke hozzátette, a magyar hatóságok emberfeletti munkával akadályozták a Magyarországot elérő áradatot.

Alapvető érdeknek nevezte, hogy a magyar határokon jelenleg uralkodó béke fennmaradjon, és hogy a magyar polgárok érdekében eddig elért eredményeket megtartsák, továbbá, hogy azokon a területeken, ahonnan a migráció, bevándorlási hullám elindul, ott az Európai Unióval közös megoldást találjanak.

Hirdetés
Kult Köves Gábor 2025. január. 22. 20:00

Magasabbra a tetőt, Lazlo! - kritika A brutalista című filmről

Remekműnek lett kikiáltva, és már temérdek díjat besöpört az Amerikába szakadt fiktív magyar építész, a holokauszt-túlélő Tóth László története. De vajon fellelhetők-e a remekműre utaló jelek abban a 215 percben, amit a szépen szenvedő Adrien Brodyval töltünk?