Itthon hvg.hu 2015. október. 22. 11:49

Belga iskolásokkal írattak levelet Orbán Viktornak

A múlt héten Amnesty International-napot tartottak több belgiumi iskolában, amelynek keretében lemásoltatták a diákokkal a szervezet Orbán Viktornak írt levelét - írta a Magyar Idők. A középiskolás diákok így a magyarországi menekültpolitika ellen tiltakoztak - kézírásos másolatban.

Kézírásos leveleket küldtek Orbán Viktor magyar miniszterelnöknek egy belgiumi iskola diákjai - írta a csütörtöki Magyar Idők. A levél az Amnesty International petíciójának rövidített változatát tartalmazta, amelyet a lap szerint egy nyomtatott papírról másoltak le a diákok.

A levélben kifogásolták a magyarországi menekülpolitikát. A "Magyarország megsérti a menekültek emberi jogait" című petícióban - amely a lap szerint a diákok leveleinek alapját szolgáltatta - az áll, hogy vissza kell vonni a menekültügyi törvénymódosításokat, amelyek kriminalizálják a menedékkérők határátlépését. Az AI petíciója szerint a törvénymódosítások célja, hogy Magyarország áttolja a felelősséget más országokra.

A napilap úgy tudja, hogy több belga iskolában is feladatul adták a gyerekeknek, hogy az AI kifogásait kézzel lemásolják, majd a levelekt postára adták Orbán Viktornak. Egy iskolát említ név szerint a Magyar Idők cikke, ez a ninovei Heilige Harten Secundair, amelynek honlapján képeken szerepel, ahogy a középiskolások "Kedves miniszterelnök!" megszólítással levelet írnak Magyarországról.

http://hhs.ikorn.be

A lap szerint október 16-án több belga iskolában is Amnesty International-napot tartottak, ekkor születtek a kézírásos levelek.

Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.