Itthon MTI/hvg.hu 2015. október. 12. 18:09

Félig már felfüggesztették KGBéla mentelmi jogát

Az Európai Parlament szakbizottsága elfogadta azt a jelentést, amely a kémkedéssel gyanúsított jobbikos képviselő mentelmi jogának felfüggesztését javasolja. A Jobbik üdvözli a döntést, Kovács Béla reméli, hogy tisztességes eljárásban lesz rész.

Az Európai Parlament Jogi Bizottsága hétfőn elfogadta a Kovács Béla jobbikos európai parlamenti képviselő ügyében született jelentést, amely a képviselő mentelmi jogának felfüggesztését javasolja a parlamenti plénumnak – közölte Szájer József, a bizottság fideszes tagja.

A bizottság zárt ülésen, hónapokon keresztül folyó, alapos vizsgálat után hozta meg többségi döntését a lengyel Tadeusz Zwiefka jelentéséről.

A Jobbik a hírre közleményben reagált. Szerintük a bizottságának már régen javasolnia kellett volna Kovács Béla mentelmi jogának felfüggesztését. Kovács többször is jelezte a bizottságnak valamint a széles közvéleménynek, hogy nem kíván élni a mentelmi jogával és hogy annak felfüggesztését ő maga kéri. Ez a Jobbikban egyébként is alapvető gyakorlat - írták.

Stiller Ákos

Tavaly áprilisban az Alkotmányvédelmi Hivatal feljelentést tett a jobbikos politikussal szemben, aki egy jelenleg is aktív, egykori KGB-ügynökkel kapcsolatos nyomozás során került látókörbe.

Polt Péter legfőbb ügyész tavaly májusban kérte, hogy az EP függessze fel a Jobbik képviselőjének mentelmi jogát. Az indok a sajtóban megjelent értesülések szerint az európai közösség intézményei ellen folytatott kémkedés gyanúja volt. Kovács Béla több nyilatkozatban tagadta a kémkedés vádját. A friss fejleményekre és az MTI megkeresésére reagálva annyit mondott, hogy üdvözli a döntést, mert végre véget érhet az ügye, emellett abban bízik, hogy tisztességes eljárásban lesz része.

Hirdetés
hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 06. 19:30

„Nem tudtam, mi a baj velem” – sok nő számára jött el a megváltás azzal, hogy kiderült, az ADHD nem válogat a nemek között

Bár úgy tűnhet, hirtelen mindenki figyelemzavarral küzd, a nők a valóságban gyakran aluldiagnosztizáltak és -kezeltek, ha ADHD-ról van szó. Ennek rengeteg oka van, az egyik az, hogy esetükben a tünetek radar alatt maradnak, ők pedig csendben szenvednek, és igyekeznek megküzdeni az elvárásokkal, amelyek az iskolában, majd a munkahelyen, illetve családban nehezednek rájuk.