Itthon hvg.hu 2015. szeptember. 22. 20:17

Kormányátalakítás: Czomba várhatóan marad, Glattfelder megy

Posztján marad a nemzetgazdasági tárcánál Czomba Sándor munkaerőpiacért és képzésért felelős államtitkár, távozik viszont Glattfelder Béla gazdaságszabályozásért felelős államtitkár, korábbi EP-képviselő – értesült a hvg.hu. Tállai András államtitkárként felügyeli majd a NAV-ot. A kormány átalakításával kapcsolatos hírek hetekkel korábban felröppentek, és egy-két konkrétumot eddig is tudni lehetett már.

A távozók közül már augusztus végén nyilvánosságra került Zombor Gábor neve, ő lemondott az egészségügyi államtitkári posztról. Hende Csaba honvédelmi miniszter azután mondott le, hogy a hírek szerint bírálta őt a miniszterelnök a határzár építésének lassúsága miatt. Helyére Simicskó Istvánt nevezték ki.

Orbán Gábor adóügyekért felelős államtitkár már hetekkel ezelőtt távozott, az ő helyét is betölthetik most.

A Nemzetgazdasági Minisztériumnál még egy államtitkári posztnál felmerült a változás lehetősége: Tállai András parlamenti államtitkár és miniszterhelyettes várhatóan a NAV felügyeletét kapja, forrásaink szerint államtitkárként. Ez egyben azt is jelenti, hogy Tállai nem lesz NAV-elnök, megoldódik viszont az adóhatóság politikai felügyelete, Varga Árpád megbízott elnök pedig elvileg maradhat egyelőre a helyén.

A keddi Népszabadság két másik emberről is írt, akiket érint a mostani átalakítás: az egyik Giró-Szász András, a Miniszterelnökség kormányzati kommunikációért felelős államtitkára, ő távozhat posztjáról. A másik pedig L. Simon László parlamenti államtitkár, akit megfoszthatnak miniszterhelyettesi pozíciójától a Miniszterelnökségen. L. Simon legutóbb a HVG által feltárt barackmag-üggyel és letagadott borászatával hívta fel magára a figyelmet.

Hirdetés
hvg360 Galicza Dorina, Szabó Yvette 2025. március. 29. 07:00

Nincs baj a melegekkel, ha pénzt hoznak – Orbán Ráhel is támogatta a pink turizmust

A szexuális kisebbségekhez tartozó emberek akkor jöhetnek Magyarországra és akkor szerepelhetnek a nyilvánosságban, ha azzal Orbán Viktornak vagy családjának hajtanak hasznot. Mi történik a néhány évvel ezelőtt indított Pink Budapest kezdeményezéssel most, hogy a választásra készülő kormány felcsavarta a homofóbiát nemcsak a szavak, hanem a konkrét intézkedések szintjén is?